Cizinec nezištně pečuje o hrob zesnulého muže. Když truchlící matka zjistí důvod, neubrání se slzám

Když Josef zemřel, jeho rodinu přepadl šok a zármutek. Bylo mu pouhých 36 let, když jeho život skončil. Byl mladý a měl v sobě spoustu potenciálu. S tragédií se však nedalo nic dělat, jeho rodině nezbývalo nic jiného než přijmout fakt, že Josefa už nikdy neuvidí. Rodiče nepřestávali truchlit pro svého syna. Jednoho dne se však stalo něco zvláštního.

Pravidelně se objevuje neznámý muž

Když rodiče navštívili hrob svého syna, všimli si, že bylo něco jinak. Místo hlíny a vysušené trávy byla oblast skutečně vlhká, opečovávaná a zdravá. Díky nezvyklé situaci se rodiče Josefa seznámili s Janem, 68letým mužem, který pravidelně chodí na hřbitov navštěvovat svou zesnulou manželku. Pokaždé ji na hrob přinese čerstvou růži.

Jednoho dne, kdy Jan opět zahájil svou denní rutinu a navštívil nejdříve růžovou zahradu a poté hrob své ženy, všiml si Josefovy sestry. Přistoupil k ní a ona se s ním podělila o příběh zesnulého bratra. Svěřila se mu, jaký smutek teď její rodina prožívá. Jan měl velmi laskavé srdce, věděl, že musí něco udělat.

Muž pečoval o oba hroby

V té době se Jan obával silného období sucha. Proto zaléval trávník u hrobu své ženy 2x denně. Tím však nekončil. Začal pečovat i o Josefův hrob. Byl to pro něj jediný způsob, jak ukázat jeho rodině, že mu na něm záleží, i když je pro něj naprostý cizinec.

Josefova rodina oněměla úžasem, když zjistila, co pro Josefův hrob starý muž všechno udělal. Považovali to za zázrak. Všichni šli Jana ihned obejmout. Jan Josefovu matku vzal kolem ramen a nechal ji, aby zalila trávník na hrobě svého syna. Nedokázala se ubránit slzám.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Lucie A.