Co bude s milovanými psy královny Alžběty II.? Naštěstí si nemusí hledat nový domov

Její Veličenstvo královna Alžběta II. zemřela ve čtvrtek 8. září letošního roku. Jejím úmrtím byl korunován nový král, král Karel III. Královna Alžběta II. po sobě zanechala 4 děti, 8 vnoučat a 12 pravnoučat. Obyvatele celého světa však nyní zajímá jiná věc, co se po smrti Jejího Veličenstva stalo s jejími čtyřnohými mazlíčky. Všichni přece moc dobře ví, že královna Alžběta II. měla několik psů plemene corgi.

Budou si muset hledat nový domov?

Královna Alžběta po sobě zanechala i 4 pejska, které miluje celý svět. Věříme, že by je nyní adoptoval každý obyvatel této planety. Naštěstí psi nejsou jen psi královny Alžběty II., jsou to psi královské rodiny. Nebudou se tedy muset starat o to, kde teď budou bydlet.

„Vévoda a vévodkyně z Yorku se postarají o milované corgi královny Alžběty II.,“ řekl jejich zástupce USA Today. I když jsou již rozvedení, princ Andrew a vévodkyně Sarah Ferguson spolu stále žijí v Royal Lodge na Windsorském panství a společně se budou starat o pozůstalé psy královny Alžběty II.

Milovala plemeno corgi

Její láska ke corgi rase sahá až do dětství, kdy byl její otec král Jiří VI. v roce 1933 obdarován tímto plemenem. Pojmenovali ho Dookie. Královna Alžběta a princezna Margaret milovaly svého psa. Když bylo Alžbětě 18 let, dostala svého vlastního, prvního corgi Pembroke, fenku, kterou pojmenovala Susan. Susan se stala společným předkem všech královniných psů, neuvěřitelné genetické dědictví. Díky Susan měla královna Alžběta více než 30 psů. Poslední ze Susaniných potomků, Willow, zemřela v roce 2018.

Svůj vztah ke corgi kdysi vysvětlila takto: „Psi jsou spojením s mým otcem a bezstarostnějším časem. Každé štěně po Susan bylo způsobem, jak si část tohoto období nechat u sebe.“ A je to pravda. Psi pomohli královně Alžbětě II. v nejtěžších dobách jejího života.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Cnn