Co byste měli vědět o houbičce na nádobí. Další použití si dvakrát romyslíte

Jeden z nejdůležitějších nástrojů vaší každodenní domácí rutiny vám může ublížit víc, než jste si dokázali představit. Houbička na nádobí se může jevit jako jedna z nejčistších věcí ve vaší domácnosti, přece jen je neustále pod vodou a plná pěny, ale zdání klame. Zde je pět věcí, které je třeba vzít v úvahu, než houbičku na nádobí použijete příště.

Přispívá k šíření choroboplodných zárodků

Houbičku na nádobí je třeba pravidelně a důkladně čistit, abyste zastavili růst bakterií v jejích vláknech a vrstvách, jichž je skutečně mnoho. V průběhu každého dne zachytí a rozšíří choroboplodné zárodky a bakterie do všech částí povrchu vaší kuchyně – na pracovní desku, odpadkový koš nebo dvířka lednice.

Jak často byste ji měli měnit?

Vzhledem k tomu, že se ukázalo, že ve vaší kuchyni se pravděpodobně vyskytuje více bakterií než ve vaší koupelně, je udržování čistoty v kuchyni práce téměř na plný úvazek. Nezapomínejte, že houbička na nádobí je jeden z pachatelů, který je na vině, co se špíny, bakterií a choroboplodných látek týká. Doporučuje se proto její každodenní intenzivní čištění nebo častější výměna. Doporučená frekvence je jednou týdně.

Jak houbičku na nádobí čistit?

Pokud si myslíte, že stačí houbu vysušit v mikrovlnné troubě nebo ji zalít džbánem vařící vody, abyste zabili co největší množství bakterií, zamyslete se znovu. Tyto metody mohou snížit znečištění na houbičce až o 60 %, ale nedokážou přítomnost bakterií zcela eliminovat. Doporučuje se houbičku namočit do roztoku bělidla, aby se snížila přítomnost bakterií na minimum.

Můžete ji znovu použít pro méně hygienické úkoly

Odřízněte roh houbičky, která si v kuchyni již odsloužila svůj čas. To bude vizuální připomínka toho, že byla přeřazena na jiné, méně hygienické úkoly, jako je venkovní čištění, kde nepřijde do styku s místy pro přípravu potravin.

Úvodní obrázek: Jiří Sedláček/Creative Commons/Attributio 4.0, Zdroj: Homebeautiful.com