Co byste rozhodně neměla dělat během menstruace. Zapomeňte na některé nápoje a potraviny

Nevyhne se tomu téměř žádná žena, prostě a jednoduše nám menstruace každý měsíc pár dní znepříjemňuje život. Za ta léta jsme se ale naučily, co dělat, abychom předešly nepříjemným bolestem, ale i nehodám. Ovšem přemýšlela jste někdy, čemu byste se měla skutečně vyhýbat během menstruace, aby se potíže nemnožily?

Spánek s tampónem

Tampón je užitečný, aby tlumil menstruační krvácení, ale je potřeba jej měnit každé 4 hodiny, takže byste s ním rozhodně neměla spát. Pokud trávíte několik hodin s jedním tampónem uvnitř, mohlo by to vést k syndromu toxického šoku, což je infekční onemocnění, které je způsobeno nahromaděným odpadem uvnitř děložního hrdla.

Pití mléka

Chcete se vyhnout kolice? Nepijte mléko ani nejezte jogurty. Obecně se vyhýbejte mléčným produktů během menstruace, protože tyto potraviny obsahují kyselinu arachidonovou, která způsobí křeče v břiše.

Příliš soli

Nadbytek soli je přímo spojen se zadržováním tekutin a zánětem v těle. Abyste se vyhnula pocitu dvojnásobného nafouknutí břicha během svých dnů, snižte příjem sodíku. Ideálně pijte hodně vody, abyste byla hydratovaná.

Pikantní pokrmy

Podráždění žaludku je něco, co rozhodně nechcete zažít při menstruaci. Omezte produkty, které způsobí, že váš žaludek bude hořet a budete se tak muset potýkat s plynatostí. To vám může menstruaci ještě více znepříjemnit.

Depilace voskem

Věřte nebo ne, ale depilace voskem v období menstruace vás bude ještě více bolet než obvykle. Při menstruaci hladina estrogenu klesá, proto je bolest v těchto dnech mnohem intenzivnější.

Hodně cukru a sacharidů

Kvůli hormonálním změnám, typickým pro menstruaci, není ideální konzumovat cukr, protože pouze zvyšuje hladinu úzkostí, což vás bude nutit k nadměrnému pojídání.

Pití kávy

Kofein v kávě způsobí ještě více křečí. Pamatujte, že tato látka ředí cévy a káva dráždí váš žaludek a dehydratuje vás. Zvolte raději čaj bez kofeinu.

Obrázky: Freepik