Co hrozí, když necháte pleťovou masku působit příliš dlouho

Naše pokožka občas potřebuje zvýšenou péči a jednou za čas ji dopřejeme blahodárné účinky různých olejů, peelingů a také pleťových masek, které nám mohou pomoci, aby pokožka nebyla příliš vysušená nebo mastná a zbavila se všech nedokonalostí. Ale než si pleťovou masku nanesete na obličej a k tomu pustíte dobrý film, dejte si pozor, abyste ji nenechali působit příliš dlouho. Dermatologové vysvětlují proč.

Výhody pleťových masek

Začněme nejdříve s kladnými vlastnostmi pleťových masek. Proč byste si měli aplikovat pleťovou masku, když každý den používáte denní a noční krém? Ve skutečnosti je to velice jednoduché – maska je navržena tak, aby zůstávala na tváři déle a doplnila všechny ostatní kosmetické produkty. Výsledkem je, že se přísady odpařují pomaleji a účinné látky mohou lépe pronikat do pokožky. Spousta masek navíc obsahuje vitamíny, které pleti dodávají vzpruhu navíc. Ale vše má svá pravidla a pokud necháte pleťovou masku působit příliš dlouho, můžete si spíše uškodit než polepšit.

Póry

Nikdo nechce mít ucpané póry. Čím více se naše póry ucpávají, tím více pupínků se na našem obličeji vyskytuje. Používáte zvlhčující masku? Zvlhčující přísady v masce by vám mohly póry zanést, pokud ji necháte na tváři déle, než jaký je doporučený čas na obalu.

Dehydratace

Trápí vás mastná pokožka, a proto volíte jílové pleťové masky? Buďte opatrní, jak dlouho je na tváři necháváte působit. Jílové masky absorbují přebytečnou vlhkost a vy byste tak mohli své pleti způsobit dehydrataci. Výsledkem pak může být suchá a šupinatá pleť, což je přesný opak toho, v co jste doufali.

Častá aplikace pleťových masek

Také příliš častá aplikace pleťových masek není dobrý nápad. Masky jsou intenzivní kosmetické přípravky, což znamená, že nejsou určeny pro každodenní používání. Rozmazlujte svou pleť 1 – 2krát do týdne a používejte pleťové masky vždy dle doporučení na obalech. Vaše pleť vám poděkuje.

Obrázky: Freepik