Co je pro jednoho odpad, může být pro druhého poklad. Zchátralý srub koupil za necelých 2 500 Kč a vytvořil z něj chalopku jako z pohádky

Richard Aiken pořídil chátrající srub, do něhož by se nenastěhoval ani bezdomovec hledající přístřeší nebo úkryt před špatným počasím. Během let z něj však vytvořil útulný domov v lesích, který mu může leckdo závidět.

Útulný domov hluboko v lese

Richard celé roky toužil žít uprostřed lesů, až se jednoho dne rozhodl, že si konečně splní svůj sen. Našel polorozpadlou chatrč, která jej na první pohled zaujala. Nedalo mu to a začal pátrat po majitele. Když jej nakonec našel a kontaktoval, byl překvapen, že mu muž nabízí srub zcela zadarmo. Měl pocit, že za takovou ruinu nemůže požadovat peníze, ale Richard byl jiného názoru. Trval na tom, že mu zaplatí alespoň 100 euro. Tak se i stalo. Nyní byl hrdým majitel srubu, který pořídil v přepočtu za pouhých 2 500 korun. Rekonstrukce mohla začít.

Zvenčí srub vypadal lépe než uvnitř

Srub zůstal opuštění od roku 1990, kdy začal pomalu chátrat. Nikdo mu nevěnoval péči, tudíž se na jeho stavu podepsal nejen čas, ale i počasí. Uvnitř vypadal ještě hůř než zvenčí. To se však mělo za chvíli změnit. Dřevo bylo v dobrém stavu, základ pro rozsáhlou rekonstrukci by tedy byl. Aby Richard mohl chatu přeměnit na nové místo k bydlení, rozhodl se jej celý přemístit. Vybral si místo uprostřed přírody, u přírodního pramene, který využil ke stavbě jezírka. Nechybělo ani molo.

Chaloupka jako z pohádky

Pak, ráz naráz, postavil chalupu znovu. Nejprve vybudoval sklep na uskladnění potravin, poté e soustředil na střechu. Uvnitř srubu je k dispozici i krb, který prostoru uvnitř přidává na útulnosti. Schody si Richard vystavěl sám ze spadlého stromu a dveřní kování nechal místním kováři. Vše, co můžete na i ve srubu vidět, jen ruční práce nového majitele nebo šikovných řemeslníků. O to větší hodnotu obydlí má, a to nejen materiální. Richardovi se podařilo z rozpadlého srubu vytvořit chaloupku jako z pohádku, kterou si nyní užívá celá rodina.

Úvodní obrázek: S vědomím Richard Aiken, Zdroj: Boredomtherapy.com