Mít nějaký ten tuk vůbec nevadí, právě naopak. Ženy s větším pozadím by mohly žít déle, tvrdí věda

Trápíte se s větším pozadím? Cvičíte, držíte diety, ale stále nejste spokojené? Toto vědecké zjištění vás potěší. Vůbec se netrapte, že nemáte hýždě jako modelka s dokonalými mírami, ženy s větším pozadím by totiž mohly žít déle, jak tvrdí věda. Mít nějaký ten tuk navíc by vás mohlo učinit zdravějšími.

Tuk chrání vnitřní orgány

Nejnovější výzkum naznačuje, že nadváha na ženských bocích a stehnech může blokovat tuk, který by se jinak dostal do vnitřních orgánů, což chrání srdce a plíce. V důsledku toho mají ženy s větším pozadím nižší riziko infarktu, mrtvice a cukrovky.

Vědci sledovali rozložení tuku pomocí MRI vyšetření a pravidelných zdravotních prohlídek. Podle hlavního autora, lékaře Norberta Stefana, specialisty na cukrovku na univerzitě v Tübingenu v Německu, měly ženy hruškovitého tvaru s normální hmotností větší pravděpodobnost nabízet bezpečné uložení tukových buněk ve srovnání s jejich protějšky ve tvaru jablka.

Není tuk jako tuk

Norbertův tým říká, že ne každý tuk je tvořen stejně. Ve skutečnosti má tuk navíc na našich bocích a stehnech, nazývaný také podkožní tuk, zcela jiný účel než ten, který se nachází v našem břiše, známý jako viscerální tuk. Ten uvolňuje škodlivé chemikálie a mastné kyseliny, které mohou poškodit kardiovaskulární systém, což vede k vysokému cholesterolu, inzulínové rezistenci a cukrovce. Podkožní tuk místo toho chrání srdce.

Tyto výsledky však nemusí platit pro ženy, které již mají nadváhu. Údaje naznačují, že hladina tuku v srdci a plicích těchto žen byly již příliš vysoké na to, aby jejich boky a stehna představovaly účinnou ochranu. Výsledek je tedy takový, že udržování zdravé hmotnosti je stále klíčem k delšímu a zdravějšímu životu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Independent.co.ukThehealthy.com, Cell.com