110 let starý dům noví vlastníci zvelebili k obrazu svému. Skandinávský styl s prvky maďarského ducha je chloubou celého okolí

Je až neuvěřitelné, že dům postavený před 110 lety si zachoval lepší stabilitu a celkový vzhled než mnohé novější domy z moderních materiálů. Kameny, dřevo a hlína se ukázaly jako spolehlivý materiál, který drží několik desítek let. Ani čas, ani počasí se nepostaraly o to, že by stavba nakonec musela být určena k demolici. Nové vlastníky z rodiny Csilla ani nenapadlo budovu zbourat. Raději se pustili do rekonstrukce a udělali dobře. Jejich nové bydlení je úžasným počinem.

Útulné místo k bydlení pro celou rodinu

Někteří při pohledu na 110 let starý dům by byli pro okamžitou demolici. Noví majitelé se však raději pustili do rekonstrukce. Rozhodli se zachovat duši tohoto místa i materiál, jenž byl původně použit. Jen myšlenka na to, že by měly budovu srovnat se zemí a na jejím místě postavit moderní honosné sídlo, jim trhala srdce. Zapomeňte tedy na industriální stavbu doplněnou modernou, zde najdete pouze teplé místo k bydlení obklopené přírodou, kam se vždy budete rádi vracet.

Dřevo a kámen jsou základ

Dřevěné podlahy a obklady stěn zaručí koncentraci tepla a navodí příjemný pocit. Prostor však zároveň zůstává vzdušný, je tomu tak díky policím a světlým barvám na zdech, tolik typickým pro skandinávský styl. Vzhledem k tomu, že nová rodina pochází z Maďarska, chtěla do svého domova také přinést pár prvků ze své domoviny. To se jim povedlo především v kuchyni. 

Obnova starého nábytku

Při opravách a zařizování domu rodina použila i spoustu staršího nábytku, který původní majitelé uložili do sklepa. Jeho obnova nebyla sice levná ani jednoduchá, ale kouzlo, které nakonec místnostem dodal, stálo za to.

I když nové majitele zpočátku vítala opadající omítka a zatuchlé zdi, nyní bydlí ve venkovském sídle ve skandinávském stylu obklopeném krásnou přírodou.

Úvodní obrázek: S vědomím rodiny Csilla, Zdroj: Otthonokesmegoldasok.hu