Co může stát za bolestí hlavy. Nevyspání, stres, ale i život ohrožující onemocnění

Postihne-li nás bolest hlavy, může ovlivnit celý náš den. Zpravidla ji přisuzujeme únavě, nevyspání nebo náročné práci. Přestože většina bolestí hlavy není život ohrožující onemocnění, v případě častých potíží stojí za to vyhledat lékařskou pomoc a nechat se vyšetřit. Za bolestí hlavy mohou stát následující problémy.

Občasná bolest hlavy

Obvykle trvá krátkou dobu, jako kdyby vás zasáhl z čistajasna blesk. Může být způsobena náhlým stresem a nervozitou, které vyvolávají křeče svalů v krku, což může vést k několika minutám bolesti. Zkuste se uvolnit, promasírovat krk a dopřát si relaxaci.

Bolest v důsledku poranění hlavy

Po silném nárazu hlavy, kdy došlo i k poranění, pociťujeme bolest hlavy. V takovou chvíli je důležité okamžitě vyhledat lékaře, aby vyloučil otřes mozku nebo jiné, vážnější potíže.

Bolest hlavy po probuzení

Jedná se o relativně vzácný stav, může být způsoben nedostatkem spánku, ale pokud víte, že jste spali alespoň 7 – 9 hodin a přesto se probudili s bolestí hlavy, informujte svého lékaře.

Náhlá bolest hlavy

Pokud cítíte, jak síla bolesti vychází z vašich nohou, paží nebo rukou, může to být první známka infarktu. Ihned si zavolejte pomoc.

Obrázky: Freepik