Zdravotní výhody spánku bez obleční. Co se děje s tělem a myslí, když spíte zcela nazí

Svět se dělí na dva typy lidí, na ty, kteří rádi spí nazí, a na ty, kteří neusnou ani bez teplých ponožek. Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, nikdy není na škodu zkusit něco nového. Pokud tedy spíte navlečení v pyžamu zapnutém až ke krku, přečtěte si něco o tom, co se s vaším tělem děje, budete-li spát nazí. Pokud už tak činíte, potěší vás, co všechno pro sebe podle lékaře Dana Brennana děláte.

Lepší vlasy a pleť

Kvalitní spánek se promítá do produkce melatoninu a růstových hormonů. Spánek bez oblečení prospívá vašim mazovým žlázám, protože pokožka může dýchat a nezahřívá se. Tudíž se zlepší vaše pleť i vlasy.

Posílení vztahu s partnerem

Kontakt kůže na kůži posílí pouto mezi vámi a vaším partnerem. Není nic lepšího než cítit teplotu svého životního partnera, abyste měli pocit, že s ním jste více spojeni.

 

Budete lépe spát

Když spíte nazí, vaše pokožka se chladí a předejdete tak přehřátí, takže váš spánek bude hlubší. Tělo si bude samo regulovat teplotu potřebnou pro kvalitní odpočinek.

Rozlučte se s nespavostí

První změnou ve spánkové rutině, kterou každý lékař doporučuje, je odložit pyžamo a spát tak, jak vás Bůh stvořil. Pokud trpíte nespavostí, je to skvělý lék, jak si pomoci bez prostředků z lékárny.

Podpoříte hubnutí

Lidský růstový hormon (HGH) je zodpovědný za nárůst svalové hmoty a podílí se na procesu spalování tuků. Tím, že nahé tělo v noci samo pracuje, aby si regulovalo teplotu, spálíte více kalorií, i když jen ležíte a nic neděláte.

Odbouráte stres

Stres je na denním pořádku. Spánek bez pyžama a při správné teplotě však může pomoci vašemu tělu snížit hladinu kortizolu, stresového hormonu. Vy se tak lépe vyspíte a budete druhý den připravení na další povinnosti.

Lepší krevní oběh

I to nejpohodlnější pyžamo vyvíjí tlak na vaše tělo a brání volnému oběhu krve. Už teď trávíte celý den v úzkých džínách, v noci si dopřejte pauzu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: webmd.com