Pozvat domácího mazlíčka do své postele může být s ohledem na zdraví rizikem. Lékaři doporučují tento zvyk odbourat

Mít doma pejska je radost i starost. Někteří umí nastavit jasné hranice už na začátku a výjimky nejsou možné, například nechávat psa odpočívat na gauči nebo spát společně s vámi v posteli. Jiní jsou ovšem shovívavější. Nevinným psím očím nedokážou říct ne, tudíž často domácí mazlíčci okupují jejich postele. Podle doktora Vincenta Tavella s tím může být spojena spousta problémů.

Riziko pro vaše zdraví

Přestože dodržujete pravidelnou hygienu svého pejska, pozvat si ho do postele může být velmi riskantní. Domácí zvíře v ložnici je největší hrozbou pro lidi s oslabeným imunitním systémem. Jejich imunitní odpověď na mikroorganismy je velmi slabá.

 

Musíte si být vědomi skutečnosti, že zvíře ve svém kabátě nese všechny druhy parazitů, které vás mohou napadnout. Tomu se nedá zabránit, ani kdybyste je drhli ve vaně 5x denně. Proto byste si společné spaní se svým domácím mazlíčkem měli 2x rozmyslet. Netýká se to pouze psů, i kočky vás mohou ohrozit.

Ani kočky nejsou výjimkou

Některé studie uvádějí, že až 60 % majitelů koček a až 55 % majitelů psů pouští své chlupaté členy rodiny do postele. Je jasné, že je velmi těžké vaše mazlíčky tyto návyky odnaučit, proto je dobré s nimi ani nezačínat. Pokud se však už tak stalo, snažte se po malých krůčcích toto chování odbourat, popřípadě se poraďte s odborníkem, jak postupovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: vcahospitals.com, healthline.com