Společný jmenovatel neúspěšného hubnutí jménem metabolismus. Nastartujte ho zařazením vhodných potravin

Děláte vše správně, dodržujete zdravou stravu, dostatečný spánek i pravidelný pohyb, a přesto se ručička na váze zastavila na jedné hodnotě už před několika týdny. Na vině může být metabolismus. To se tak občas stane, že se v polovině hubnutí zastavíte na místě. Rychlost metabolismu je ovlivněna mnoha faktory, jako je hormonální cyklus, aktivita, spánek, stres atd. Chcete-li metabolismus opět nastartovat, zkuste zařadit do jídelníčku podle lékaře Grant Tinsley potraviny, které jej posilují.

Kakao

Kakaové boby obsažené v kakaovníku výrazně ovlivňují produkci oxidu dusnatého v tkáních, sloučeniny, která má schopnost rozšiřovat cévy a zlepšovat průtok krve. Šálek kakaa má termogenní vlastnosti a zintenzivňuje spalování tuků.

Červená řepa

Za silou této zeleniny a její šťávy nejsou vitamíny ani polyfenoly, ale anorganické dusičnany. Snižují únavu během cvičení a zlepšují vytrvalost. Šťáva (asi 180 ml) nebo střední červená řepa se nejlépe konzumují 2-4 hodiny před plánovaným cvičením. Účinné látky budou pracovat až 8 hodin. Navíc díky obsahu tryptofanu eliminuje hladové bolesti pod vlivem emocí.

Černá káva, ale studená

Víme, že kofein může řídit transformaci a spalování. Káva však neslouží všem stejně. To, jak bude kofein fungovat konkrétně u vás, do značné míry určují geny. Pokud chcete jeho účinky vyzkoušet, vždy volte kávu studenou. Nedráždí totiž žaludek.

Všestranný posilovač

Slunce je všemocné. V létě rostou vlasy a nehty asi o 20-30 % rychleji než v jiných obdobích roku. Chronické bolesti ustupují, tělo se zdá lehčí. Plodnost a šance na dítě se zlepšují. To není nic jiného než účinek tepla proudícího z oblohy. Sluneční paprsky způsobují, že produkce vitamínu D je v kůži v plném proudu, což spouští změny v každé buňce těla.

Vitamin D je mezi vitamíny sloučeninou s výjimečnými biologickými vlastnostmi. Jak působí na lidi s metabolickými problémy? Nízké hladiny podporují inzulínovou rezistenci, takže přibývání na váze, nadváhu a obezitu. Zvýšení citlivosti tkání na inzulín usnadňuje snížení tělesného tuku a budování svalů. Čím častěji vystavujete své tělo slunečnímu záření, tím více zesilujete intrakorporální syntézu vitamínu D.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com, medicalnewstoday.com