Co se děje s tělem, když spíme nazí. Krom jiného hubneme a nabíráme energii

Dobrý spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů našeho zdraví. Jeho nedostatek může způsobit, že se budeme cítit neustále unavení, bez nálady a podráždění. Abychom si opravdu dobře odpočinuli, nabízí se brzký odchod do postele a neponocovat. To je sice velice užitečné, ale my pro vás máme ještě jedno doporučení, jak se vyspat dorůžova – spěte nazí! Ukazuje se, že spánek bez pyžama má spoustu fyzických i psychických výhod.

Hluboký spánek

Lidé, kteří spí nazí, spí tvrději než ti, kteří nosí do postele pyžamo. Jde totiž o to, že během spánku tělesná teplota klesá a jakékoli oblečení narušuje tento přirozený cyklus. Díky tomu sebou ve spánku neustále házíte a probouzíte se.

Ochrana před útokem bakterií

„Nahý spánek“ brání rozvoji plísní a bakterií. Kromě toho na nahém těle rychleji schne pot, takže se budete cítit pohodlněji a bakterie nenajdou vlhké útočiště, kde se usídlit.

Hubnutí

Když spíte nazí, klesá hladina kortizolu, spánek se zlepšuje a vy ztrácíte na váze.

Pohoda

Dostane-li se vaše kůže do kontaktu s jinou pokožkou, dochází k uvolňování milostných hormonů, jako je oxytocin, a zvyšuje se smyslnost vašeho vztahu s partnerem. Rovněž si budujete pocit sebevědomí a intimity a snižuje se srdeční tep.

Nával energie

Kvalitní a silný spánek dokáže zvýšit i hladinu energie, proto budete i uprostřed pracovního dne stále aktivními.

Potlačení bolesti

Budete-li spát nazí, přispíváte k lepšímu krevnímu oběhu a potlačujete bolest, zejména v břiše. Tím, že takto odbouráte nepříjemné pocity, budete i lépe spát.

Regenerace kůže

Spánek bez pyžama aktivuje regenerační procesy pokožky díky tomu, že mazové žlázy pracují v plné síle a kůže dokáže absorbovat živiny rychleji.