Signály napovídající přítomnost parazitů ve vašem těle

Dle Světové zdravotnické organizace je více než 3,5 miliardy lidí nakaženo parazitárními infekcemi. Paraziti se v podstatě mohou usídlit v jakémkoli orgánu, zejména se jedná o části těla spojené se střevy. Počet, který uvádí Světová zdravotnická organizace, je nečekaně vysoký a do tohoto počtu můžete být zahrnuti i vy. Proto neberte na lehkou váhu příznaky, jež označují přítomnost parazitů ve vašem organismu.

Kožní problémy

Na pokožce se mohou objevit vřídky, léze, ekzém nebo suchá kůže.

Změny nálad a úzkost

Můžete pociťovat změny nálad, úzkost, depresi, vyčerpání, apatii, únavu, nervozitu nebo i problémy s pamětí.

Problémy s menstruačním cyklem

Zadržování vody, premenstruační syndrom, reprodukční problémy, potíže s prostatou, cysty a myomy nebo infekce močových cest jsou dalšími příznaky usídlení parazitů.

Průjem

Paraziti mají tendenci shromažďovat se na výstelce střev, což způsobuje problémy s břichem. Jedním z takových problémů může být právě i průjem.

Anémie

Jedním z dalších příznaků, že se ve vašem těle usídlil parazit, je chudokrevnost.

Problémy se svaly a klouby

Budete prožívat bolesti svalů i kloubů, známky artritidy, svalové křeče, bolest kolem pupíku a necitlivost rukou a nohou.

Poruchy spánku

Přepadne vás nespavost a ze spánku budete skřípat zuby.

Potíže s váhou a chutí k jídlu

Náhlá ztráta chuti k jídlu nebo naopak zvýšená chuť k jídlu, obezita, přibírání na váze a neschopnost zhubnout jsou dalšími příznaky přítomnosti parazita ve vašem organismu.

Syndrom dráždivého tračníku

Jedná se o nejběžnější ukazatel výskytu parazitů v těle.