Co se děje v našem těle, jsme-li nuceni zadržovat větry po delší dobu

Větry jsou zcela přirozenou věcí nejen u lidí, ale i u zvířat. Ovšem etická pravidla chování nepovažují za vhodné vypouštět větry na určitých místech a za určitých okolností, tudíž v takových chvílích máme tendenci plyny zadržovat a čekat na vhodnější místo a čas, kdy budeme sami. To ale může mít negativní důsledky v rámci našeho zdraví.

Co se děje v našem těle, když zadržujeme větry?

Odpověď je celkem jasná a stručná. Zvyšující se tlak na naše střeva vytváří extrémně nepříjemný stav, který má tendenci narůstat. Odvádí nás od jakékoli činnost, do které bychom se za normálních okolností s radostí zapojili. Některé ze střevních plynů se vracejí do krevního řečiště střevní stěnou a jsou poté vydechovány, ovšem větší množství nahromaděného plynu, stále zvyšuje riziko nekontrolovatelné erupce a bolesti.

Jak situaci řešit?

Rozklad zkonzumovaných potravin a pití je přirozeným procesem trávení a vypouštění plynů je jeho součástí. Může se stát, že po určitých potravinách trpíte plynatostí častěji než obvykle nebo prostě patříte mezi lidi, jejichž žaludek pracuje trochu jinak než u ostatních, ale tak jako tak se plynatost děje každému každý den. Zbavte se mučivého tlaku, vyhledejte nejbližší toaletu nebo koupelnu či volné místo, kde budete sami a uvolněte se.

Obrázky: Freepik