Základní pravidla hubnutí. Žádný tvrdý režim ani drastické diety

Hubnutí je věčné téma, které nikdy neomrzí. Vždy tady budou lidé, kteří se budou snažit zhubnout, ať už kvůli zdraví či uspokojivému odrazu v zrcadle. Všichni tito lidé vyhledávají na internetu, v časopisech nebo i u známých rady, jak nejlépe, rychle a zdravě zhubnout. Informací jsou milióny a zorientovat se v nich už může být skutečný oříšek. Proto bychom vám to rádi usnadnili a uvedli zde několik základních pravidel, jak správně hubnout.

Pitný režim

Dodržování pitného režimu je alfou a omegou zdravého životního stylu. Vypijte nejméně 2 litry vody denně. Zahrňte do svého denního režimu také zelený čaj, je velice zdravý a pomáhá spalovat tuky.

Choďte pěšky

Pokud fyzickému pohybu příliš nedáte, pokuste se jej nejdříve zlehka začlenit do své každodenní rutiny. Nikdo netvrdí, že hned první den musíte uběhnout 10 km, ale pokud to jde, zapomeňte na auto nebo veřejnou dopravu. Jděte do práce a z práce pěšky nebo vezměte za vděk kolem. Stejně tak si odpusťte jízdu výtahem. Běžte do schodů pěšky, udělá to hodně pro vaše zdraví i hubnutí. Alespoň 20 minut fyzického pohybu denně vám pomůže k výsledkům.

Vyvážená strava

Jezte vyváženou stravu, menší porce 5x denně. Netrapte se, jezte, co chcete, ale věnujte velkou pozornost množství. Konzumujte hodně ovoce a zeleniny.

Nastavte si pravidelný režim

Udělejte si ve svém životě pořádek a zorganizujte si ho. Vstávejte brzy, připravte si zdravou snídani a do práce si zabalte s sebou něco zdravého ke svačině po desáté hodině. Večer si naplánujte, co budete další den jíst, zapomeňte na polotovary, noste si své vlastní jídlo.

Vyhýbejte se pokušení

Snažte se vyhýbat rychlým občerstvením a svačinám ve večerních hodinách. Odvraťte myšlenky na nezdravé jídlo nějakou aktivitou, četbou nebo relaxační koupelí. Nebo zkuste trik v podobě čištění zubů.

Hýbejte se, co to jde

Protáhněte se v kanceláři, projděte se po chodbě, dvakrát týdně si zkuste zajít do posilovny.

Vytrvejte

Pamatujte, že nic nelze ráz na ráz, všechno chce svůj čas. Proto nepolevujte, přijměte své chyby a pokud vybočíte z cesty, netrapte se tím. Zkuste se zase vrátit do režimu, který jste si nastavili.

Obrázky: Freepik