Co se stane, pokud na palubě letadla zemře člověk. Postupy aerolinek jsou různé, mnohé překvapí

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdybyste zemřeli během cesty v letadle? Je pravda, že to není nejveselejší témata ani nejpravděpodobnější situace, ale v ojedinělých  případech se to může stát. A právě díky těm několika nešťastníkům, kteří tuto událost zažili, víme, co se stane.

Aerolinky mají plán

Mluvčí společnosti Ryanair uvedl, že všechna letadla Ryanair jsou vybavena zařízením první pomoci, plně v souladu s bezpečnostními předpisy EU, a celá posádka je proškolena v jejich postupech. Měli by tedy být schopni pomoci někomu, koho postihne infarkt, nebo řešit další krizové situace. Pokud dojde za letu k incidentu, který vyžaduje lékařský zásah, posádka ihned letadlo přesměruje na nejbližší vhodné letiště a požádá o lékařskou pomoc, aby byla před přistáním v pohotovosti.

Občas se to děje

Jestliže se však nepodaří posádce život zachránit a před příletem člověk umře – co se děje dál? Postupy nejsou u jednotlivých leteckých společností jednotné. Obvykle je tělo převezeno mimo místa, kde se pohybují cestující, a je přikryto. Je nutné zachovat důstojnost zemřelého. Určitě by nikdo neměl na mrtvého člověka zírat, nebo si jej dokonce fotit.

Usnul a už se neprobudil

Někteří lidé skutečně zažili tento nepříjemný incident. Podobný příběh zažila i žena Quora, jejíž manžel zemřel při letu na Nový Zéland. Jednoduše usnul a už se neprobudil. Stevard ihned přivedl lékaře, který ověřil životní funkce, a jen konstatoval smrt.

Úmrtí během letu

Po zbytek cesty zůstal na lůžku, jen jej přikryli dekou, žena vedle něj zůstala a držela ho za ruku až do přistání. Také na úmrtním listu bylo uvedeno, že místem úmrtí byla trasa mezi Singapurem a Novým Zélandem.

Samozřejmě je nejlepší doufat, že se vám nikdy nic podobného nestane. A to ani jako spolupasažérovi, ani osobně. Alespoň však nyní víte, co by se s vámi stalo a jak by aerolinky postupovaly. 

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ladbible.com