Potraviny, které byste si neměli dávat k večeři, chcete-li se ráno probudit s plochým břichem

Večeře je jedním z nejdůležitějších jídel dne, pokud se chystáte zhubnout, ovšem většinou jí nepřikládáme takovou důležitost, jakou skutečně má. Vynechat večeři, abyste rychle shodili přebytečná kila, je jednou z nejčastějších chyb, jakou můžete při hubnutí udělat. Večeřet musíte, ale správně. Zvolte lehký pokrm, který vaše tělo na noc nezatíží. Stejně tak se vyhněte některým potravinám, abyste se ráno neprobudili s nafouknutým břichem.

Luštěniny

Luštěniny tvoří z 50 % bílkoviny a z 50 % sacharidy, proto je pro vás většinou velmi těžké je strávit. Z toho důvodu byste je měli jíst v poledne a vyhýbat se jim večer, protože by mohly způsobit plynatost, která by vám v noci nedovolila dobře spát.

Sladkosti a pečivo

Obecně byste měli omezit konzumaci sladkostí a pečiva, protože obsahují spoustu cukru a nasycených tuků, které vám nedovolí zhubnout. Je však pravda, že někdy tento typ jídla potřebujeme a neměli bychom si ho odpírat ani při dietě. Všeho však s mírou. Jakmile nastane chvíle, kdy nutně musíte zakousnout něco sladkého, snažte se jíst tyto potraviny přes den, nikdy ne večer. To dá vašemu tělu čas spálit všechny kalorie, takže nebudete usínat s přebytkem cukru v krvi.

Smažená jídla

Vysoce kalorickým jídlům později během dne je potřeba se vyhnout, protože večer vaše tělo tuto kalorickou injekci nepotřebuje. Proto tyto kalorie nespaluje, a nakonec si je šetří jako energetickou rezervu, což znamená, že místo hubnutí budete přibírat na váze.

Sacharidy

Sacharidy jsou velmi zdravé a potřebné pro lidské tělo, ale musíte se vyvarovat jejich noční konzumaci. Večeře s vysokým obsahem sacharidů by jen zvýšila rezervu nasycených tuků tím, že byste je přes noc nedokázali všechny spálit.

Kromě toho všeho byste měli jíst večeři alespoň 3 hodiny před spaním, aby vaše tělo mohlo vstřebat živiny, které přijalo. Bílkoviny a zelenina jsou skvělou volbou pro vaše večeře.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thesun.co.uk