Co všechno může prozradit poloha spánku o osobnosti vašeho psa? Máte doma obranáře nebo zvědavce, kterému nic neuteče?

Jestli máte doma psa, pak je tu 100% šance, že ho pozorujete, zatímco spí a říkáte si „Vždyť tohle nemůže být pohodlné!“ Pravdou ale je, že naše štěňata dokáží usnout v různých pozicích a v mnoha šílených úhlech. Ovšem psi, stejně jako lidé, mohou upřednostňovat jednu polohu spánku před druhou a ta, kterou mají nejraději, má hodně společného s tím, jak se cítí pohodlně a bezpečně.

Spaní na boku

Spaní na boku znamená, že váš pes se cítí velmi pohodlně a uvolněně. Necítí žádné nebezpečí, takže dokáže nechat své břicho odkryté. Kromě toho je to velmi dobrá poloha pro případ, že pes chrání dům, protože je velmi snadné vstát. Pokud váš pes spí tímto způsobem, je to šťastný, loajální a hravý pes.

Spaní do klubíčka

Psi si takto chrání všechny jejich životně důležité orgány a také tělesné teplo. Neznamená to, že se cítí v nebezpečí, spíše se jedná o přirozený instinkt ze dnů, kdy byli psi ještě divoká zvířata ve volné přírodě.

Spaní na „Supermana“

Jakmile pes spí na břiše s nohama rovně, je připravený na cokoliv. Z této polohy je totiž nejsnazší vstát, což je známkou pro vysoce energické psy. Nejčastěji takto spí štěňata, ta si nikdy nechtějí nechat nic ujít.

Spaní s nohama vzhůru

Jedná se o velmi pohodlné, sebevědomé a chráněné štěně. Taková poloha je v podstatě pro psa tou nejzranitelnější, takže pokud si ji váš pes vybírá pravidelně, cítí se skutečně v bezpečí a absolutně nic ho netrápí.

Spaní na břiše se zastrčenou hlavou

Tito psi se mohou cítit nervózně. Taková pozice totiž udržuje svaly napjaté, což neumožňuje psovi dosáhnout REM fáze spánku. Znamená to, že máte doma plachého a stydlivého psa. Je třeba dávat pozor, zdali netrpí úzkostmi.

Spaní na zádech s uvolněnýma nohama

Tito psi jsou velmi pohodlní. Takoví psi jsou sebevědomí a dokáží se přizpůsobit novým situacím.

Tak jakého pejska máte doma vy? Našli jste ho v našem dnešním seznamu? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: viralnova.com