Co všechno se nám může stát, budeme-li chodit spát rozzlobení a vzteklí

“Jdu to raději zaspat.” To je věta, kterou alespoň jednou za čas použije každý z nás, koho k večeru rozzlobí hádka s blízkou osobou nebo špatná zpráva. Ve skutečnosti ale spánek v hněvu je jedním nejhorších spánků vůbec. Vždy je pro vaše zdraví lepší nejdříve se uklidnit, relaxovat, vydechnout si a pak si jít teprve lehnout. Jinak si zaděláte na zdravotní potíže.

Neklidné emoce narušují spánek

Díky stresu a silným emocím může tělo reagovat jako při boji. Je pochopitelné, že spánek v tomto stavu může být velice obtížný, takže budete spát neklidně, pouze napůl. Pokud k tomu bude docházet často, nezbavíte se únavy ani přes den.

Hněv je špatný pro zdraví

Kvalita spánku má přímý dopad na zdraví člověka. Jinými slovy, spánek je druh léčebné metody, která stabilizuje naše emoce a pocity. Vztek a stres však narušují tuto tělesnou funkci a činí nás více podrážděnými a nešťastnými. Při zhoršení situace se může objevit nespavost nebo deprese.

Je těžké zapomenout na nepříjemné pocity

Takovýto druh spánku nám ztěžuje zapomenout na negativní pocity, které jsme prožili těsně předtím, než jsme si šli lehnout do postele. Vše, co souvisí se vztekem a frustrací, se automaticky ukládá do dlouhodobé paměti.

Zvýšené riziko hádek

Když usínáte a probouzíte se neustále naštvaní, protože si před spaním nedopřejete relaxaci a klid vše vstřebat, vytvoříte nepříjemnou atmosféru i pro celou svou rodinu. Jinak řečeno, existuje zvýšené riziko hádek a nedorozumění. 

Vše vás bude otravovat

Pokud se necháte přemoci vztekem, za nějaký čas vás všechno kolem bude otravovat. Můžete se pokusit skrýt před světem, ale přesto se nevyhnete sporům s blízkými osobami. Hněv tedy zničí nejen váš spánek, ale i vztahy.

Obrázky: Pixabay