Co znamená, když vás pes následuje i na toaletu aneb Klíč k dekódování psího chování

Každý milovník psů nám potvrdí, že pes je to nejlepší, co do života člověka vůbec kdy mohlo vkročit. Tak bezmeznou lásku a oddanost od žádného jiného tvora na světě nezískáte, tím si můžete být bezpečně jistí. A i když je to němá tvář, i beze slov si se svým psím kamarádem dokážete bezpečně rozumět. Umíte rozluštit všechny signály, které vám váš psík svým chováním dává?

Psí oči

Tenhle typický psí pohled má svůj dobrý důvod. Takto se na vás dívá pes, který vás bezmezně miluje. Vědci dokonce tvrdí, že mimo člověka je pes jedním z mála tvorů na planetě, kteří se snaží ukázat důvěru a lásku, kterou pociťují k někomu druhému.

Následuje vás všude, i na toaletu

Někomu to sice může být nepříjemné, i v tomto případě jsou však psí úmysly naprosto ryzí. Psi jsou zrozeni pro život ve smečce a jejich přirozeným chováním je dělat se svou rodinou úplně všechno. Když vás tedy váš chlupatý kamarád nenechá o samotě ani vyčůrat, znamená to, že vás považuje za součást své smečky a chce s vámi všechno dělat společně.

Nosí vám dárky

Zakousnutá slepice nebo myš sice nebývají zrovna dárky, kterými by si pejsek získal srdce svého páníčka, nicméně je to to nejlepší, co pro spokojenost vás, coby vůdce smečky, dokázal sehnat. Koneckonců kořist je přece to, čím se tato masožravá zvířata dokážou uctít nejvíce. Je to tedy způsob, jak vám sdělit, že pro něj hodně znamenáte a darovali by vám i poslední kus žvance.

Po jídle se k vám přitulí

Pro každého psa je stravování velmi osobní a důvěrnou činností. Jen jídlo ho dokáže udržet při životě a v dobré kondici, což je také důvod, proč si psi bedlivě chrání svoji misku. Pokud však po jídle či dokonce během něho setrvávají ve vaší společnosti a poté se k vám láskyplně přitulí, znamená to, že vám bezmezně důvěřuje a cítí se s vámi uvolněně.

Olizuje vás

Někteří lidé tvrdí, že lízání uklidňuje vystresované psy. Pokud vás tedy pes olizuje, znamená to, že si vás chce jakožto vůdce smečky získat na svou stranu. Druhou možností je, že olizuje-li fena dítě, je to známkou mateřské lásky a péče.

Obrázky: Freepik