Cvičení pro zmírnění bolesti v kolenou, nohou a bedrech. Zkuste je, než přejdete na léčbu medikamenty

Bolest v koleni, noze nebo bedrech je pro mnoho lidi skutečným problémem. Zatímco existuje řada léků pro její zmírnění, zapomínat by se nemělo ani na cvičení, která mohou snížit bolest, pokud se budou provádět pravidelně.

Chůze po prstech

Ke cviku nepotřebujete žádné vybavení a můžete jej provádět kdekoliv a kdykoliv. Jediné, co musíte udělat, je chodit po prstech nejméně 5 minut. Dovolit si klidně můžete i 15 minut. Zastavte, jakmile ucítíte únavu.

Masáž pomocí míčku

Skvělý způsob, jak si promasírovat nohy. Zatlačte chodidlo do míčku a rolujte s ním dopředu a dozadu po chodidle. Kromě tohoto typu masáže můžete zkusit samozřejmě i své ruce. Položte jednu ruku mezi váš palec a ukazováček a druhou mezi malíček a prsteníček. Masírujte, dokud neucítíte úlevu.

Zvedání pánve

Postavte se a položte ruce na židli. Ohněte jedno koleno a zvedněte nohu. Nyní odlepte patu stojné nohy od země, poté opatrně spusťte patu opět k zemi. Opakujte 10 – 15krát. Vystřídejte.

Kroužení kotníky

Můžete stát i sedět. Zvedněte jednu nohu a 10x kružte kotníkem jedním směrem, vyměňte strany a opět proveďte 10 otáček. Totéž s druhou nohou.

Pokrčení prstů u nohou

Několikrát propněte a skrčte prsty u nohou, nechte je zkroucené kolem nějakého předmětu, například utěrky, a pokuste se věc zvednout. Poté zkuste něco těžšího. Vždy používejte pouze prsty pro zvedání různých předmětů.

Omotejte provaz kolem nábytku

Vezměte jeden konec provazu a omotejte ho kolem stabilního nábytku. Druhý konec si zavažte kolem nohy. Druhou nohu položte pod přivázanou tak, aby vaše prsty směřovaly k tváři. Poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 10 – 15krát.  Vyměňte nohy.

Zde můžete zhlédnout všechny kroky:

Jak se vám dnešní rady líbily? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com