Protahovací cvičení Qigong pro správné probuzení těla a pevnější zdraví s viditelnými výsledky

Ranní cvičení je skvělým způsobem, jak získat energii na celý den, ovšem ne každý má čas na dlouhé ranní tréninky. I přesto existují speciální cviky, které můžete dělat každé ráno, abyste probudili vaše tělo pro následující den. Tento trénink zahrnuje prvky jógy a cvičení zvaného Qigong, které vám pomohou jak s probuzením vašeho těla, tak s pevnějším zdravím.

Před každým cvičením je důležité vyvětrat celý pokoj a zahřát svaly, dále pak už jen stačí dodržovat následující kroky. Postačí vám k tomu pouhých 10 minut.

Rotace kolem osy páteře

K čemu je cvik dobrý? Relaxace rukou a ramen.

Jak ho cvičit? Zkuste si představit, že vaše tělo je sloup a ruce jsou lana připevněná ke sloupu. Jakmile někdo sloupem začne otáčet, spolu s ním se začnou otáčet také lana ze strany na stranu. Což je přesně to, co byste měli dělat také. Rozkročte se na šířku ramen, uvolněte ruce a začněte rotovat s vaším tělem kolem osy vaší páteře s plnou vahou těla. Nabírejte na intenzitě.

Jak dlouho cvičit? Provádějte toto cvičení tak dlouho, dokud se budete cítit pohodlně, ale nezapomínejte počítat nádechy a výdechy. Pamatujte, že  každý dýchací cyklus by měl vždy být dělitelný 6. Například 6, 12, 18, 36 a tak podobně.

Volavka

K čemu je cvik dobrý? Rozvíjí hbitost, rovnováhu a koordinaci. Zlepšuje průtok krve v nohou.

Jak ho cvičit? Postavte se na levou nohu a zvedněte pravou nohu tak, aby stehno bylo rovnoběžně se zemí nebo možná i trochu výše. Špičky prstů u nohou by měly směřovat k tělu. Pravou ruku natáhněte před sebe, ale příliš ji nenapínejte. Levou ruku nechte volně podél těla. Dlaně by měly být mírně zaoblené, jako když se snažíte držet míč. Poté zavřete oči a snažte se udržet rovnováhu. Nakonec se opět postavte na obě hony. Opakujte 3-5krát.

Jak dlouho cvičit? Cvičte jej tak dlouho, dokud se budete cítit pohodlně. Ovšem ne méně než 10 vteřin.

Klubíčko

K čemu je cvik dobrý? Posílíte páteř, zlepšíte průtok krve v míše, zmírníte stres a únavu.

Jak ho cvičit? Posaďte se na zem a přitáhněte nohy k sobě oběma rukama. Zakulaťte záda co nejvíce můžete. Překulte se na záda a opět vraťte do výchozí polohy.

Jak dlouho cvičit? Provádějte toto cvičení na několik dýchacích cyklů, ale minimálně alespoň 12x.

Kolibřík

K čemu je cvik dobrý? Relaxace páteře, a to zejména mezi lopatkami, cvičení je ideální v kombinaci s předchozím cvikem „klubíčko“.

Jak ho cvičit? Lehněte si na záda, položte pravou ruku na levé rameno a položte levou ruku na pravé rameno. Zakulaťte záda co nejvíce můžete. Zvedněte trup a začněte poklepávat vašimi zády o podlahu, jako kdybyste se snažili dělat sedy lehy.

Jak dlouho cvičit? Provádějte na několik dýchacích cyklů, ale opět minimálně 12x.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce