Jak si během dovolené udržet kondici a spálit přebytečný tuk

Dovolená je skvělým obdobím, které nám dává možnost si nejen odpočinout od práce, ale také vidět spoustu zajímavých  míst, potkat nové lidi a udělat si pár úžasných fotografií. Ale to není všechno, co nám může nabídnout. Je také dobrou příležitostí k získání nové kondice a formy.

Máme pro vás několik doporučení, které si mohou užít všichni z vás. Jak ti, co milují aktivní život, tak ti, co rádi tráví čas na pláži.

Jezte mořské plody místo masa

Netvrdíme, že byste měli úplně přestat jíst maso, ale existuje dokonce hnutí – pescatarianismus, při kterém lidé nahradí maso mořskými plody. Stačí, když si tento režim nastavíte jen na dovolené. Je to snadné, pokud plánujete cestu k moři, tam budete mít k dispozici velmi pestrý výběr z těchto pokrmů.

Procházejte se

Jak už dobře víme, chůze je nejlepším pohybem pro naše zdraví, ale aby byla ještě efektivnější, stačí dodržet tyto pokyny:

  • Choďte rovně a se vztyčenou hlavou, ramena držte volně dole.
  • Krok by měl vždy začínat na patě, prsty vykopávejte jakmile je odlepíte od země.
  • Používejte paže, vždy pohybujte opačnou rukou ke kráčející noze.
  • Procházejte se alespoň 30 minut denně (pokud můžete déle, je to ještě lepší). Je to velmi snadné, obzvláště vydáte-li se na pěší túru. Můžete se kochat přírodou a zároveň zlepšit své zdraví.

Nahraďte koktejly čerstvými džusy nebo kokosovým mlékem

Jedná se o jeden z nejpříjemnějších způsobů, jak zhubnout na dovolené. Alkoholické i nealkoholické nápoje můžete nahradit čerstvými džusy a okamžitě si všimnete rozdílu. Chcete-li, aby byl účinek co nejlepší, stačí dodržovat následující postup:

  • Pijte čerstvou šťávu s dužinou.
  • Pijte sklenici šťávy 20 minut před jídlem. Tím si zajistíte menší pocit hladu a vaše tělo bude stále získávat potřebné vitamíny.
  • Zkusit můžete i šťávy, na které nejste zvyklí, vyrobené například z okurek, petrželky a zeleniny. Jediné, od čeho se snažte držet dál je bazalka a koriandr, ty zvyšují pocit hladu. Ovšem nic se nemá přehánět, šťávy pijte v přiměřeném množství, je třeba, aby si váš trávicí systém na změnu stravy zvykl.
  • Experimentujte s kořením. Pokud přidáte nějakou skořici nebo pepř, nejen že urychlí váš metabolismus, ale také zvýší rozmanistost na vašem menu ohledně výběru šťáv.
  • Nepijte balené džusy. Místo toho sáhněte po místní alternativě jako je kokosové mléko například.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce