Máte sedavou práci, při které vaše záda trpí den ode dne více? Zkuste těchto 5 cviků, které můžete vyzkoušet rovnou v práci

Všichni, kdo máme sedavou práci, moc dobře víme, jak celodenní sezení na židli škodí našim zádům. Nepohodlí, bolest a svalové křeče zhoršují naše držení těla a den o dne jsou více nepříjemné. Pokud nemáte čas zajít si na masáž, ale cítíte, že byste ji opravdu potřebovali, těchto pět cviků k protažení vám určitě přijde vhod. A co je na tom nejlepší? Všechny je můžete dělat přímo v kanceláři.

Motýlí křídla

Cílová místa a výsledky: Krční obratle, srovnání páteře a zlepšení krevního oběhu.

Startovací pozice: Posaďte se na kraj židle, rovná záda a nohy na podlaze od sebe na šířku ramen.

Tento cvik kombinuje několik pozic z jógy, včetně Bhujangasan a Dhanrassan. Obě ruce ohněte v loktech a spojte za hlavou.  Snažte se lokty tlačit dozadu, jak jen bude možné. Nadechněte se, rozpažte a tlačte hrudník dopředu. Poté vydechněte, vraťte se do startovací pozici a zakulaťte svá záda se snahou tlačit hrudník zpět dozadu. Měli byste cítit příjemné protažení svalů. Mějte ovšem na paměti, že při každé známce sebemenší bolesti, byste měli s cvikem přestat.

5x opakujte.

Kočka

Cílová místa a výsledky: Úleva od bolesti ve spodní části zad, srovnání bederních obratlů.

Startovací pozice: Sedněte si na židli, rovná záda a ruce položte na kolena

S nádechem jemně srovnejte ramena dozadu a protáhněte hrudník. Pokuste se, aby se lopatky navzájem dotýkaly, ale nezvedejte ramena k uším. S výdechem poté postupně vracejte ramena zpět a společně zakulaťte záda a bradu tlačte k hrudníku.

8x opakujte.

Twist na židli

Cílová místa a výsledky: Uvolnění od bolesti spodní části zad, zlepšení trávení.

Startovací pozice: Sedněte si na židli, rovná záda a chodidla na podlaze.

Nadechněte se a srovnejte páteř. S výdechem v sedě otočte přední část těla k opěradlu židle a snažte se držet pevný střed těla. Chytněte se opěradla a neotáčejte s rameny. V této pozici vytrvejte 30 vteřin, 5x se zhluboka nadechněte a změňte pozici na druhou stranu.

3x opakujte pro každou stranu.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce