Cvičení s nízkou intenzitou, u kterých se pobavíte a zároveň spálíte velké množství kalorií

Jak všichni dobře víme, cvičení je důležitou součástí zdravého životního stylu, ovšem přidání tréninků s vysokou intenzitou do našeho každodenního života, se může zdát velice děsivé a téměř nemožné. Ovšem i začlenění cviků s nízkou intenzitou může spalovat tuky a pomoci nám docílit požadovaných výsledků. Navíc tento typ cvičení chrání naše klouby a svaly před zraněním, díky čemuž se déle udržíme v tréninkovém programu, jaký si nastavíme. Zde je několik forem cvičení s nízkou intenzitou, u nichž se pobavíte a zároveň spálíte vysoké množství kalorií.

Veslování

Cvičení na veslovém trenažéru je skvělým způsobem, jak vytvarovat celé své tělo, aniž by byl na klouby vynaložen příliš veliký stres. Při správném použití energie můžete spálit více než 500 kalorií za jednu hodinu.

Eliptický trenažér

Na eliptickém trenažéru pracujete s celým svým tělem, což například na běžícím páse nikdy nemůžete. Nezapomeňte si především upravit stroj, než na něj vlezete – rychlost, odpor a sklon. Jakmile bude vše správně nastaveno, můžete začít, abyste spalovali kalorie během celé doby cvičení.

Plavání

Plavání vám pomůže s kardio cvičením a zároveň vybudovat svaly, jelikož opět zapojujete každý sval v těle. Navíc se jedná o skvělý způsob, jak zmírnit stres, posílit svou flexibilitu a koordinaci a léčit některá zranění.

Cyklistika

Cyklistiku můžete provádět v podstatě kdekoliv – doma, v posilovně, venku nebo ve speciálních cyklistických hodinách. Ovšem, je-li to u vás možné, doporučujeme venkovní cyklistiku, kde jezdci vynaloží až o 25% více energie než doma.

Jóga

Jedno z nejstarších cvičení, které si stále drží své zasloužené místo a jméno, co se týká zdraví a fyzické aktivity. Pomůže vám nejen vybudovat svaly a zlepšit držení těla, ale také zabránit rozpadu kloubů, chránit páteř, zvýšit průtok krve, posílit imunitu a udržet nervový systém.

Zumba

Taneční cvičení, jež nevyžaduje příliš intenzity, ale skutečně pomáhá spalovat vysoké množství kalorií. Nejlepší na tom je, že si ani nevšimnete, jak tvrdě makáte, protože u zumby si užijete spousty zábavy.

Jakému cvičení dáváte přednost vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com