Jednoduché metody, jak posílit funkci vašeho srdce, abyste se vyhnuli předčasným srdečním chorobám

Někdy i malé změny ve vaší každodenní činnosti mohou s sebou přinést veliké výhody pro zdraví vašeho srdce. Věděli jste, že lze zabránit až 80% předčasných srdečních chorob tím, že změníme svůj životní styl? Nikdy není pozdě začít a nikdy není pozdě zlepšit funkci srdce, aby nás udrželo daleko od kardiovaskulárních onemocnění a pracovalo tak, jak by mělo, co nejdelší dobu. Jak to zařídit, vám ukážeme v následujícím návodu.

Dopřejte si 8 hodin spánku

Pokud trpíme nespavostí nebo si nedopřejeme kvalitní spánek, naše tělo má potíže s kontrolou krevního tlaku, zánětu a hladiny glukózy. Všechny tyto faktory pak mohou mít negativní vliv na naše kardiovaskulární zdraví.

Zapojte se do dobrovolnické práce

Vykonávat dobro pro ostatní pomáhá našemu sebevědomí a zmírňuje stres. Výzkumy ukázaly, že pocit toho, že náš život má nějaký smysl, je spojen s nižší pravděpodobností výskytu srdečního infarktu a mrtvice.

Vyhýbejte se znečištěnému ovzduší

Vdechování chemikálií, jako je oxid siřičitý, oxid uhličitý a oxidy dusíku, může dráždit tepny a zvyšovat zánět. Pokuste se trávit více času v přírodě, na čistém vzduchu, nebo není-li to možné, buďte raději doma než v průmyslových čtvrtích.

Zbavte se deprese

Deprese má fyziologické účinky na naše tělo, které zahrnují vyšší hladinu stresových hormonů a hladinu cukru v krvi, jež mohou být spojeny se špatným zdravím našeho srdce.

Snídejte

Ukázalo se, že ti, kteří jsou zvyklí vynechávat snídani, mají 3x vyšší pravděpodobnost vzniku srdečních chorob než ti lidé, kteří si pravidelně dopřávají ranní snídani.

Smějte se

Smích snižuje stres a depresi a může také sloužit jako malý trénink, který napomáhá krevnímu oběhu a který chrání zdraví našich tepen.

Co pro zdraví svého srdce děláte vy? Dejte nám vědět své tipy do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca