Cvičit nebo necvičit během nachlazení? Kdy je lepší dát si pauzu a válet bez špatného svědomí

Když se cítíte mizerně, vynechání tréninku je jasná věc. Ale s nachlazením je to trochu jinak – sice se necítíte zcela ve své kůži, ale také to s vámi není tak hrozné, abyste si nemohli zacvičit. Ovšem je dobře při nachlazení cvičit? Nebo je to jen dobrá výmluva, proč si dát pár dní pauzu a válet se? Odpověď zní: Ano, je v pořádku zacvičit si s mírným nachlazením. V podstatě se jedná o jednoduché „pravidlo krku“, to znamená, pokud se veškeré příznaky objevují od krku nahoru, je bezpečné zacvičit si, pokud od krku dolu, měli byste si dát pauzu. Zároveň byste neměli trpět dýchavičností a horečkou.

Pravidla, kdy s nachlazením cvičit a kdy trénink vynechat

Obecně pravidelné cvičení pomáhá posílit imunitní systém, ale mnohem důležitější je poslouchat své tělo. Pokud se na cvičení skutečně necítíte, vynechte ho. Svět se nezboří, pokud si jednou nezajdete do posilovny a zdraví je dobrým důvodem, proč občas zůstat doma v posteli. Zde jsou některé klíčové body, které můžete považovat za malého rádce, kdy cvičit a kdy ne:

Kdy je v pořádku cvičit:

  • Během rýmy
  • S ucpaným nosem
  • Při bolestech v krku

Kdy je lepší cvičení vynechat:

  • Při kašli
  • S dýchavičností
  • Pokud vás bolí celé tělo
  • Cítíte tlak na hrudníku
  • S horečkou

Záleží na tom, zda cvičíme doma nebo venku?

V tomto případě, pokud se jedná čistě jen o počasí, je to v podstatě jedno. Ale zase na druhou stranu, pokud jsou venku skutečně extrémní podmínky, je lepší cvičení vynechat, trpíte-li alergiemi, cvičení venku může situaci samozřejmě ještě zhoršit. Co se týká cvičení vevnitř, pokud se chystáte na skupinové cvičení nebo návštěvu posilovny, možná by bylo dobré si to rozmyslet. V tuto chvíli nejde pouze o vás, ale také o lidi, kteří budou cvičit společně s vámi. Zřejmě by neocenili váš kašel a kýchání na všechny strany. Ale pokud jinak nedáte, ujistěte se, že jste si umyli a vydezinfikovali ruce, než se dotknete jakéhokoli vybavení tělocvičny. Zároveň, jakmile budete hotovi se cvičením, nástroje otřete.

Jak jste na tom se cvičením během nachlazení? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.