Cviky na břišní svaly, které byste měli dělat každé ráno. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat

Patříte-li mezi ty, kteří ihned zavrhli myšlenku návštěvy posilovny a raději zvolili formu pohybu v pohodlí svého domova, máme pro vás tentokrát ideální cviky na břišní svaly. Nejsou nijak zvlášť náročné, ani k nim nepotřebujete dozor osobního trenéra. Stačí jen dodržovat následující instrukce, jež vám zajistí sexy pevné břicho.

Držení břišních svalů

Posaďte se na kraj židle a chytněte se oběma rukama za strany sedadla. Odlepte hýždě od židle a chodidla od podlahy a držte celou váhu svého těla pouze na rukou. Zpevněte břišní svaly a držte pozici 10 vteřin. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte. Cvičte nejméně 1 minutu.

Střídavé zvedání paží a nohou

Začněte na všech čtyřech, zápěstí mějte přímo pod rameny a kolena pod boky. Zvedněte levou nohu do výšky kyčlí a levou ruku do výšky ramen. Držte na 2 vteřiny a vyměňte strany. Pro těžší variantu, jakmile budete ruku a nohu vracet do výchozí pozice, snažte se je vtáhnout co nejvíce dovnitř, aby se váš loket dotkl kolene. Proveďte 15 – 20 opakování na každou stranu.

Dřep s rotací

Postavte se, nohy na šířku ramen a natáhněte ruce před sebe do výšky ramen. Začněte se dřepem a zastavte se, jakmile budou vaše nohy v úhlu 90 stupňů. Poté horní část těla otočte doleva a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte cvik na druhou stranu. Nedovolte, aby vaše kolena vyčnívala dopředu přes prsty u nohou. Držte váhu na patách a hrudník a ramena držte vpředu.

Stovka

Lehněte si na záda, kolena ohnutá a dlaně směřují k podlaze. Vydechněte a zvedněte hlavu a ramena od podložky. Intenzivně hmitejte s pažemi pár čísel nad zemí nahoru a dolu. Nezapomeňte stočit bradu směrem k hrudníku. Zkuste 100 hmitů.

Prkno

Lehněte si na břicho a zvedněte tělo, aby bylo vodorovně se zemí. Váha celého těla je pouze na předloktí a prstech u nohou. Držte pozici 30 vteřin. Celé tělo, včetně břišních svalů, mějte zpevněné. Hlavu držte v prodloužení páteře.

Jak se vám dnešní cviky líbily. Cvičíte raději doma nebo v posilovně? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com