Jak vyčistit matraci od skvrn, roztočů a odumřelých kožních buněk a zároveň ji nezničit

Když se na konci náročného dne vidíte ve své posteli, pravděpodobně myslíte na pohodlné místo k odpočinku, kde během noci opět dobijete baterie, abyste zvládli další den. V takovou chvíli si zřejmě nepředstavujete roztoče, skvrny od potu a odumřelé kožní buňky, které se s největší pravděpodobností na vaší posteli skutečně vyskytují. Z takového důvodu se doporučuje matraci pravidelně čistit každých šest měsíců. A zde je návod, jak na to!

Stáhněte veškeré ložní prádlo

Než začnete matraci čistit, odstraňte všechno povlečení i prostěradlo. Nezapomeňte také sundat povlak na matraci. To všechno hoďte do pračky.

Vysajte matraci

Nyní je čas vysávat. Vyluxujte celou matraci i ze stran. To vám pomůže zbavit se prachu, odumřelé kůže, chlupů, špíny nebo dokonce i drobků z pozdních nočních svačinek.

Vyčistěte matraci

Odstraňte skvrny od potu, moči, krve nebo jiných rozlitých látek, například kávy nebo čaje, z matrace. Pokud jsou skvrny už starší, jejich vyčištění může být obtížnější. Zde je několik způsobů, jak s nimi pryč:

  • Použijte netoxický čistič z obchodu.
  • Do rozprašovače vlijte tekuté mýdlo, jedlou sodu a peroxid vodíku.
  • Nastříkejte na postiženou oblast a vydrhněte čistým ručníkem.
  • Nebo si vytvořte pastu ze soli a citrónové šťávy.
  • Naneste na skvrny a nechte 30 – 60 minut působit.
  • Poté setřete čistým hadříkem.

Zbavte matraci prachu

Povrch matrace posypte jedlou sodou a nechte ji nejméně 2 hodiny sedět. Někdo doporučuje i 24 hodin. Pokud je to možné, nechte matraci v blízkosti okna nebo dokonce venku. Sluneční světlo poskytuje dodatečnou dezinfekci. Poté vysajte veškerou jedlou sodu, to pomůže odstranit zbytky čistících prostředků.

Zakryjte matraci

Jakmile je vaše matrace čistá a suchá, je čas vrátit povlak na matraci, prostěradlo a povlečení.

Ke konci je důležité podotknout, pokud budete čistit paměťovou matraci, postup je zcela stejný. Jen si dejte pozor, abyste nepoužívali produkty, které by mohly pěnový materiál matrace poškodit, jako je například bělidlo nebo amoniak. Místo toho používejte stejné díly vody a mýdla ve spreji nebo zředěný bílý ocet.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co