Jak na kudrnaté vlasy, aby držely svůj tvar a péče o ně byla co nejjednodušší

Máte-li přirozeně vlnité nebo kudrnaté vlasy, moc dobře víte, jak obtížné je pečovat o ně. Většina žen s kudrnatými vlasy touží po rovných vlasech nejen z toho důvodu, že se jim zdají krásnější, ale především proto, že vlnité vlasy si často dělají, co chtějí. Ale i na ně můžete vyzrát! Zkuste následovat pár těchto triků a budete mít nádherné vlny, které vám budou závidět všechny ženy.

Určete typ vašich kadeří

První věc, kterou byste měla udělat, je určit, jaký konkrétní typ kadeří máte, abyste věděla, jaký postup a boj se svými vlasy budete muset podstoupit. Takže vlny, kudrliny nebo spirálky?

Zastřihněte si vlasy

Ujistěte se, že chodíte do kadeřnictví, kde ví, jak správně pracovat s vlnitými nebo kudrnatými vlasy. Díky tomu budou odborníci přesně vědět, jak vaše vlasy zastřihnout, abyste s nimi mohla co nejlépe pracovat.

Aplikujte produkty na mokré vlasy

Nanášení vlasových produktů, když jsou vaše vlasy stále mokré, je nejideálnější péče a základ pro tento typ vlasů.

Hydratujte je

Dopřejte svým vlasům hydrataci prostřednictvím vlasových hydratačních masek z kokosového oleje.

Nemyjte je příliš často

Místo mytí vlasů každý den zkuste použít obnovovací spreje. Šampón totiž zbaví vaše vlasy přírodních olejů a budou ještě kudrnatější.

Držte se dál od kartáčů

Kartáčování vlasů roztrhá kudrliny, což způsobuje jejich poškození a víření. Raději použijte hřeben se širokými zuby na ještě mokré vlasy. Tím je snadno rozčešete a stále si budou držet svůj tvar.

Jak se vám dnešní rady, jak na kudrnaté vlasy, líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými kamarádkami, které trápí stejný problém.

Zdroj: homehacks.co