Netradiční využití plastových lahví. Vytvořte si držák na kartáček nebo respirátor

Pijete-li ve vaší domácnosti hodně balené vody nebo limonády, jistě se u vás hromadí spoustu spotřebovaných plastových lahví. Místo, abyste je házeli do tříděného odpadu, máme pro vás několik využití, na které jsou plastové lahve vhodné ve vaší domácnosti.

Držák na malé předměty

V tomto případě odřízněte dno u dvou lahví. Připevněte zip na horní část jednoho odříznutého dna a druhou polovinu zipu na horní část druhého odříznutého dna. Zapněte zip a máte malou plastovou úschovnu pro drobné předměty, kterou si můžete ozdobit dle vlastního vkusu.

Držák na zubní kartáčky

Vezměte menší prázdnou láhev a udělejte do ní několik děr, nejlépe střídavě ze stran, aby vám po naplnění kartáčky a pastou držela rovnováhu. Poté odřízněte tvrdé části hrdel u ostatních plastových lahví. Počet by měl být stejný jako počet děr na první lahvi. Přilepte odříznuté otvory k dírám a vložte do nich kartáčky a zubní pastu.

Respirátor

Vystřihněte z větší plastové lahve dostatečně velikou část, aby pokryla celý váš obličej. Pokryjte ostré okraje gumovou páskou, aby vás neřezaly do obličeje. Hrdlo lahve by mělo být u brady. Vytvořte ve víčku několik malých děr a připevněte malý kousek kapesníku namočeného v octu a přikryjte dalším čistým kapesníkem. Poté opět přišroubujte k hrdlu. Poté nasaďte na hlavu.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co