Domácí vyživující masky vhodné pro péči o vaše vlasy, pleť a pokožku v chladných měsících

My ženy moc dobře víme, kolik povinností se na nás žene každý den. Práce v zaměstnání, práce doma, jste-li maminkou, péče o dítě a tak dále. Do toho se ale po nás chce, abychom vždy vypadaly perfektně, což je pro nás svým způsobem další starost navíc. Kde máme mezi všemi těmi povinnostmi a úkoly najít ještě čas na návštěvu kosmetického salónu? Pokud jste také tak vytížené, máme pro vás rady, jak si vytvořit svůj kosmetický koutek u vás doma a rozmazlovat se. Zde jsou tři masky, díky kterým bude pokožka vašeho těla, vlasy i pleť vypadat skvěle.

Maska na obličej z medu a jogurtu

Dopřejte své pleti v zimních měsících především detox. Jogurt obličej zvlhčí a hydratuje, zatímco med jej rozjasní.

Ingredience:

  • 4 PL řeckého jogurtu
  • 1 PL medu

Postup:

Smíchejte jogurt a med dohromady. Naneste masku na obličej a nechte působit 15 – 20 minut. Poté omyjte teplou vodou nebo žínkou.

Tělový peeling z ovesných vloček a jogurtu

S příchodem zimního období má naše pokožka tendenci se více vysušovat, proto je dobré vytvořit si vhodný peeling, který naše tělo zbaví odumřelých kožních buněk a zároveň hydratuje naši pokožku.

Ingredience:

  • 2 šálky řeckého jogurtu
  • 1 šálek ovesných vloček

Postup:

V misce smíchejte jogurt a ovesné vločky a vzniklou směsí si potřete celé tělo. Poté otřete teplou žínkou, aby se suchá kůže odloupla.

Maska na vlasy z vajec a jogurtu

Tato maska zanechá vaše vlasy hedvábně hladké a pomůže vám s nezvladatelnými kadeřemi. Jako bonus přidejte citrónovou šťávu, abyste snížili suchost.

Ingredience:

  • 1 vejce
  • 1 šálek řeckého jogurtu
  • ½ citrónu

Postup:

Rozšlehejte vejce společně s jogurtem a přidejte citrónovou šťávu. Naneste na vlasy po celé délce od kořínků až po konečky. Věnujte se především pokožce hlavy a pečlivě ji masírujte. Masku poté nechte působit 15 – 20 minut a následně umyjte vlasy jemným šampónem bez obsahu síranu.

Jak se vám dnešní tipy na domácí kosmetický salón líbily? Neváhejte je sdílet mezi svými kamarádkami, určitě vám poděkují.

Zdroj: babble.com