Omezte množství odpadu u vás doma. Zkuste některé běžné předměty znovu použít na jiné účely

Hromadí se ve vaší domácnosti spousta odpadu? Víme, jak problém vyřešit. Nejen zavedení tříděného odpadu má smysl, ale i opětovné použití některých obyčejných předmětů, které často po vykonání svého účelu končí v odpadkovém koši. Proto jsem si pro vás připravili pár geniálních nápadů, jako znovu použít běžné předměty u vás doma.

Síťky od zeleniny

Pro síťované sáčky existuje celkem málo využití. Téměř každý si myslí, že jsou vhodné pouze pro udržení citrusů, brambor nebo zeleniny, ale napadlo vás někdy, že jej můžete zmačkat do malé koule a vytvořit z nich drátěnku na nádobí? Bude ideálním pomocníkem při čištění hrnců, pánví a pracovní desky od nalepených zbytků jídla.

Sklenice

Sklenice mohou být skutečně víceúčelové, jakmile spotřebujete jejich obsah. Úplně nejjednodušší způsob, jak je znovu použít, je vymýt je a nechat je v domácnosti jako květinové vázy.

Žiletky na jedno použití

Jen proto, že je jednorázová žiletka po použití ihned tupá, ji nemusíte vyhazovat do odpadkového koše. Stále ji můžete využít jako předmět pro odstranění nežádoucích žmolků ze svetrů, klobouků, šátků a dalších kusů oblečení.

Krabice na papírové kapesníky

Vytáhli jste poslední kapesník z krabice? Nepřidávejte ji k ostatním papírům do tříděného odpadu, raději ji proměňte v zásobník plastových sáčků. Jednoduše ji naplňte plastovými sáčky na potraviny a tahejte stejně jako papírové ubrousky v případě potřeby.

Noviny

Staré noviny se hodí na spoustu věcí. S jejich pomocí můžete vyřešit jeden nekonečný problém, a sice zápach z bot. Zmačkejte je a vložte do tenisek, pohltí nepříjemný zápach a vy už se nebudete muset obávat zouvání bot na návštěvě.

Karton od vajec

Karton od vajec je naprosto perfektní jako organizér téměř všeho. Použijte jej například k uspořádání svých šperků, korálků, hřebíčků, šroubků, kancelářských potřeb či jiných malých předmětů, jež se snadno ztrácejí.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co