Cviky pro rychlé hubnutí a tvarování těla. Zapojíte všechny svaly a spálíte spoustu kalorií

I když je důležité být fyzicky aktivními především ze zdravotních důvodů, jako je zdraví srdce, duševní pohoda posílení kostí, udržení hladiny glukózy v krvi a zlepšení nálady, spousta lidí se uchyluje ke cvičení hlavně z důvodů estetických. Chceme shodit přebytečná kila a vypadat dobře. A samozřejmě bychom to chtěli co nejrychleji, nejefektivněji a hned. Racionálně víme, že to tak nefunguje, ale je dobré vědět, jaké cviky přinášejí ty nejlepší výsledky v co nejkratším čase.

Horolezec

Vzhledem k tomu, že u cviku, který můžeme nazvat „horolezec“, začínáte v prknu, opět zapojujete celé tělo, které navíc musíte udržet stabilní a pevné. Následně vykopnete střídavě kolena k hrudníku a napodobujete pohyby jako při lezení po skále. Pokud začnete pomalu a postupně zvyšujete rychlost, budete mít pocit, že skoro běžíte vleže. Jedná se o cvičení s vysokou intenzitou, při kterém se procvičují jak končetiny, tak břišní svaly.

Výpady ve skoku

Začínáte v klasickém výpadu, tudíž jedna noha vzadu pokrčená, druhá pokrčená vpředu a při výměně končetin vyskočíte, přistanete zpět na zemi, ale tentokrát noha, která byla původně vzadu, stojí pokrčená vpředu a naopak. Tento pohyb zvyšuje svalovou sílu tím, že kombinuje rychlost se silou a rozproudí vaše srdce.

Angličáci

Nikdo je nemá rád a víte proč? Protože jsou náročné a tím pádem také velice účinné. Jedná se o velice intenzivní pohyb celého těla, angličáci vás rychle unaví. Začnete ve stoje s rukama podél těla, uděláte dřep, položíte ruce před sebe na podlahu a skočíte s nohama dozadu do pozice prkna. Opět vrátíte nohy zpět, ruce odlepíte od země a vyskočíte. Takto neustále dokola, dokud budete mít sílu. Pohyby procvičí všechny svaly v těle, včetně čtyřhlavých svalů, tricepsů, šikmých břišních svalů, lýtek a deltových svalů. Angličáky lze provádět s různými obměnami.

Dřepy s výskokem

Podobně jako u výpadů ve skoku jsou dřepy s výskokem velice efektivní, protože pomáhají spalovat velké množství kalorií a zároveň tvarovat tělo. Začněte v klasickém dřepu a při každém vyskočte pár centimetrů nad zem. Vaše paže vám pomohou pohánět celé tělo.

Bruslař

Tento cvik zahrnuje skákání ze strany do strany. Koordinujete paže se skoky a napodobujete pohyby jako při rychlém bruslení. Skákání a společné pohyby paží a nohou zvýší vaši tepovou frekvenci a použití celého těla povede ke spalování více kalorií.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Indiatimes.com