Další hrozba globální pandemie. Může nás postihnout syndrom vyhoření

Bitva s COVID-19 toho spoustu změnila – denní rutinu, plány na dovolenou, společenské události i náš pracovní život. A zrovna práci se dnes budeme věnovat, speciálně syndromu vyhoření, který nám v období globální pandemie hrozí více než kdy jindy. Proč? Nemáme žádné odreagování, nemůžeme do kina, ven, mezi lidi, do restaurace, na kávu s přáteli atd. Záchvaty úzkosti a přepracování vás mohou přepadnou, i když pracujete z domova, kde může zaútočit ponorka mnohem rychleji než obvykle. Ovšem ačkoli se nyní může zdát, že nejde syndromu vyhoření nijak předejít, známe pár metod, které by jej mohly snadno odehnat.

Najděte si chvíle klidu

Zvláště, považujete-li se za introverta. Pár chvil klidu vám pomůže cítit se více v pohodě a dobít baterky. Není nutné, abyste se hodinu váleli na gauči, stačí několik krátkých okamžiků během dne, kdy se zastavíte, necháte práci prací a párkrát se hluboce nadechnete. I několik málo minut dokáže zázraky.

Dělejte to, co vás činí šťastnými

Ať už se jedná o některou lehkou formu sociální interakce nebo sledování oblíbeného seriálu, udělejte to, co na vaši mysl a tělo funguje jako odpočinek a získání nových sil. Jinými slovy, zaměřte se na to, co v dané chvíli potřebujete nejvíce.

Rituál mytí rukou

Ano, čtete správně. Mytí rukou je v dnešní době zvláště důležité, ale v tomto případě se na něj nedívejme jako na způsob očisty našeho těla od bakterií, ale jako na proces prospěšný pro naše energetické zdraví. Myslete na to, že byste si během dne měli udělat tyto malé “energetické” přestávky, dýchejte a vnímejte, jak vám voda proudí mezi prsty. 

Obrázky: Freepik