Když jste ve stresu, vaše pleť trpí. Jak stres ovlivňuje stárnutí

Pokud se už nějakou dobu díváte do zrcadla a nepoznáváte se kvůli únavě a vyčerpanosti, možná je potřeba popřemýšlet, kolik stresu v poslední době zažíváte. Ať už to zní jakkoli podivně, stres a napětí mají vliv na naši pleť. Naštěstí existuje naprosto snadné řešení.

Jak stres poškozuje naši pleť?

Vztah mezi stresem a zdravím pokožky je dobře znám a prozkoumán. U jedinců náchylných k tvorbě akné stres vyvolává další, mnohem větší pupínky. U osob s citlivou pokožkou může způsobit zánět a vyrážku. Obecně je stres na vině, jakmile dojde na únavu pokožky. Je to způsobeno především tím, že při stresu je cirkulace krve odkloněna do jiných orgánů, jako je srdce, mozek a plíce, tudíž v kůži ji zbývá jen velmi málo. Z toho důvodu není pokožka schopna produkovat kolagen tak efektivně a naše plná a zářivá pleť chřadne. Nemluvě o chronickém stresu, který vede k zánětu a oxidačnímu stresu, jenž nadále vyčerpává hladinu kolagenu a přispívá tak k předčasnému stárnutí.

Co můžeme dělat se ztrátou kolagenu ze stresu?

Není pokaždé možné kontrolovat hladinu stresu, ale co můžeme, je podpořit vnitřní produkci kolagenu v našem těle. Nejúčinnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je pomocí doplňků stravy. Hydrolyzovaný kolagen je tělo schopno absorbovat tak, aby udrželo zdravé klouby, svaly, kosti, střeva a pokožku. Je tvořen vitamínem C, silným antioxidantem, jenž podporuje tvorbu kolagenu, ale také ho stabilizuje. To znamená, že udržuje hladinu kolagenu přítomného v těle a podporuje jeho další produkci. Obsahuje také kyselinu hyaluronovou pro pružnou, měkkou a hydratovanou pokožku. 

Obrázky: Pixabay