Horké počasí se blíží. Poznejte zdravotní výhody chůze naboso

Věděli jste, že chůze naboso přináší spoustu zdravotních výhod a jedná se o skutečnou praktiku pod názvem “uzemnění”? Spočívá ve stání nebo chůzi bosýma nohama v rámci napojení na energii a puls Země. Je to pravděpodobně jedna z nejpříjemnějších wellness metod, jakou můžete praktikovat.

Zdravotní výhody “uzemnění”

Spojení s přírodou vám může pomoci cítit se vyrovnanějšími a vděčnějšími. Jeden z předních propagátorů této metody stojí za většinou studií, které uvádějí, že “uzemnění” může zmírnit bolest a zánět, podpořit dobrou náladu, snížit krevní tlak a kardiovaskulární rizika. Zdali tomu tak skutečně je, na to je potřeba více výzkumů, jejichž závěry by mohly tato tvrzení potvrdit. Do té doby se “uzemnění” považuje spíše za alternativní medicínu s terapeutickými účinky.

Ať už se jedná o fyzické nebo duchovní hledisko, existuje jistá výměna energie, která nastane, jakmile se naše bosé nohy dotknou pevné země. Zde je pár strategií, jak “uzemnění” praktikovat.

Postavte se naboso na pevnou půdu

Vše, co člověk potřebuje, je klidné místo a přístup k malému kousku půdy. Zbavte se bot a stůjte na místě bosýma nohama. Pokud jde o čas potřebný k získání některých regeneračních výhod, zhruba 30 minut by mělo stačit, abyste se zbavili bolesti, napětí a stresu.

Chůze naboso

Neboli “uzemnění” v pohybu. Chůzí cvičíme svaly a kardiovaskulární systém, zlepšujeme naše duševní zdraví, snižujeme stres a podporujeme celkové zdraví. A chůze naboso všechny tyto výhody akorát násobí. Choďte po známém terénu, abyste si byli jistí, že vám nehrozí žádné zranění.

Obrázky: Pixabay