Dáváte přednost sladkým limonádám před čistou vodou? Pokud ano, vystavujete se těmto rizikům

Limonády s hojným množstvím cukru jsou jednou z mnoha příčin zdravotních problémů. Všichni moc dobře víme, že čistá voda je mnohem zdravější, ale ta příjemná chuť sladkých limonád je přece jen lákavější. Bohužel, ani dietní limonády nejsou tou pravou náhradou. Přečtěte, co se stane s vaším tělem, budete-li pokračovat v pití ochucených limonád.

Stárnutí

Pití sladkých limonád přispívá ke stárnutí podobně jako kouření cigaret a riziko úmrtí se tak zvyšuje.

Chronická onemocnění

Dlouhodobá konzumace sladkých nápojů je spojena se vznikem dětské obezity, metabolickým syndromem, cukrovkou typu II, srdečními chorobami, dnou a dalšími chronickými onemocněními.

Špatné zuby

Kyselina obsažená v limonádách může vést k erozi zubní skloviny.

Břišní tuk

Sladké limonády mohou způsobit přibývání na váze, konkrétně v pase.

Nemocné kosti

Pokud budete neustále volit sladké limonády místo čisté vody, počítejte s tím, že stav vašich kostí se začne zhoršovat a riziko osteoporózy zvyšovat.

Funkce mozku

Dlouhodobá konzumace cukru může vést ke zhoršení učení a paměti a zvýšeným rizikem Alzheimerovy choroby.

Nemocné ledviny

Zvýšené pití sladkých nápojů zvyšuje riziko onemocnění ledvin, které může vést až k jejich selhání. Navíc denní konzumace může být příčinou ledvinových kamenů.

Reprodukční orgány

Sladké nápoje mohou být spojeny s předčasnou pubertou, neplodností, zvýšeným rizikem rakoviny a poškozením endokrinních funkcí.

Volíte raději limonády před čistou vodou? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com