Nesrovnalosti v prsou, které by měla znát každá žena. Tyto příznaky mohou představovat vážné problémy

Jsou časy, kdy se může stát, že na svém těle zpozorujeme několik neobvyklých příznaků, pro něž nemáme žádné vysvětlení. Když přijde řeč na ženská prsa, náhlý výskyt bulky nebo bolest na hrudníku mohou znamenat začátek vážného stavu. Následující příznaky, ovlivňující ženská prsa, by měla být pečlivě kontrolována a konzultována s vaším lékařem.

Fibroadenom v prsu

Termín používaný pro benigní bulky v prsou, které obvykle nejsou nijak bolestivé. Hrudky jsou hladké a tvrdé na dotyk. Skládají se z několika tkání a žláz a většinou se vyskytují u žen od 15 do 30 let. Zpravidla jsou malé, ale dokáží vyrůst do velikosti golfového míčku.

Cysta v prsu

Benigní a neškodné cysty se mohou spontánně objevit a zase zmizet. Cysta v prsu v podstatě představuje váček naplněný tekutinou umístěný v prsní tkáni. Objevují se u žen ve věku 35 – 50 let. Lišit se mohou ve velikosti a léčbě, některé vyžadují chirurgické odstranění, aby lékaři vyloučili jakoukoli možnost vzniku rakoviny.

Benigní fibrocystické onemocnění

Hrubá prsní tkáň společně s přítomností cyst se označuje jako benigní fibrocystické onemocnění prsu. Během tohoto zdravotního stavu jsou prsa hrudkovitá, citlivá nebo bolestivá. Bolest se mění v závislosti na menstruačním cyklu ženy.

Výtok z bradavky

Výtok může být mléčný, průhledný, žlutý, zelený, hnědý nebo krvavý. Tekutina, vytékající z prsu, je buď hustá a lepkavá, nebo řídká a vodnatá. Příčin může být hned celá řada, jako je intraduktální papilom, rozšíření mléčných žláz, hnis v prsu, infekce, hormonální nerovnováha nebo rakovina prsu. Pokud si všimnete jakéhokoliv výtoku z bradavky, zejména je-li doprovázen bulkou v prsu, neváhejte kontaktovat svého lékaře.

Zánět prsní žlázy

Způsobuje zarudnutí, horkost, hrudkovitost a bolest v prsní tkáni. Zánět prsní žlázy je nejčastěji způsoben infekcí během kojení.

Kontrolujete si svá prsa pravidelně? Jak se vám líbil dnešní článek? Pokud ano, sdílejte jej mezi ostatními kamarádkami.

Zdroj: womenworking.com