Dcerka musela být neustále pod dozorem a rodina se proto rozhodne pořídit do dětského pokoje kameru. Po spuštění se ale začaly dít prazvláštní věci

Moderní technologie mají i své stinné stránky, což potvrzuje také příběh mladé americké rodiny se čtyřmi dětmi z Mississippi. V normálních případech se kamera do dětského pokoje nedává, Ashley LeMay však musela mít jednu z dcer neustále pod dohledem kvůli jejímu vážnému zdravotnímu stavu, který doprovází stavy paralýzy připomínající mrtvici.

Zdravotní anamnéza vedla rodinu ke koupi kamery

Ashley nikdy neměla pocit, že by měla své dcery na každém kroku sledovat, ale zdravotní obtíže čtyřleté dcery ji donutily ke změně myšlení. Dívenka totiž trpí na synkopy s paralýzou, kdy dochází k náhlým ztrátám vědomí s dočasným ochrnutím. Laicky řečeno se jedná o vážné mdloby, které jsou způsobované změnami v krevním oběhu nebo srdeční arytmií, navíc při pádu může dojít k dalšímu zranění. Z toho důvodu musí být Ashleyina dcerka neustále pod dozorem a rodina se proto rozhodne pořídit do dětského pokoje kameru.

Výprodej na Černý pátek

Ashley s manželem rozhodnou koupit kameru, která umožňuje připojení skrze chytrý mobilní telefon také vzdáleně, aby mohla matka dohlížet na dceru i po večerech z práce. Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům si proto počkají na výprodej na Černý pátek, kdy přístroj zakoupí za zvýhodněnou cenu. Kamera je zakoupena a může se nainstalovat! Ashley má konečně pocit bezpečí, že dívce nehrozí další zdravotní komplikace. O to větší překvapení rodině přinesou události, které přijdou po zapojení kamery.

Alyssa slyší zvuky

Nedlouho po instalaci totiž slyší starší osmiletá dcera Alyssa v pokoji, ve kterém bydlí se svými dvěma sestrami, prazvláštní zvuky, pro které nemá vysvětlení. Nejprve slyší zvuky, melodie, pak přichází na řadu tajemný mužský hlas. Prohledá proto všechny dětské hračky, které tam s ostatními dětmi má, jako jsou medvídci, figurky nebo panenky. Prozkoumá také prostory pod postelemi a v rozích místnosti. Hlas však zesiluje a najednou křičí a nechce přestat. To již Alyssa nevydrží a začne panicky ječet. Hlas se náhle změní opět na melodii, pak je opět slyšet mužský hlas nabádající dívenku, aby říkala hrozivé věci nebo obrátila dům vzhůru nohama. Pokyny jsou děsivé, nechtějí přestat, požadavky nabírají na intenzitě a Alyssa utíká z pokoje pryč.

Ashley vidí vše v aplikaci

V Ashley by se v ten moment krve nedořezal, sleduje totiž událost přes aplikaci v mobilním telefonu a ujíždí domů, jak nejrychleji může. Poté okamžitě kontaktuje výrobce a žádá o vysvětlení. Do kamery se jim totiž naboural hacker, který tyranizuje malé děti. Namísto omluvy od technologické společnosti se však rodině dostane strohého vysvětlení, že kamera nebyla zajištěna dostatečně bezpečným heslem, a tudíž nenesou za potíže s hackerem zodpovědnost. Je nutné se obrátit na policii. Je nutné si uvědomit, že moderní technologie nepřinášejí jen pohodlí, ale vnáší do životů lidí i rizika spojená se sledováním nebo hackerskými útoky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co