Maminka zakázala dětem navštěvovat kroužek kvůli sexuální orientaci učitele. Muž ji poslal vtipnou a diplomatickou odpověď. Jaká by byla vaše reakce?

Maminka z Anglie ve Velké Británii oznámila učiteli dramatického kroužku, že její děti již nebudou navštěvovat jeho hodiny z důvodu, že zjistila, že má vztah s jiným mužem. Trefná a diplomatická odpověď vyučujícího se stala hitem internetu. Přečtěte si jeho chytré vysvětlení, jak jeho osobní život neovlivňuje jeho učitelské schopnosti.

Střet životního stylu s křesťanským přesvědčením

Michael Neri je učitelem dramatického kroužku v Kidderminsteru v Anglii. Vede úspěšnou divadelní školu Talking Props pro děti ve věku 8 – 13 let. Vyučuje zde scénické umění, včetně dramatu, a za svou práci si již několikrát vysloužil obrovskou chválu. Jedna z maminek však nedokázala přenést přes srdce, že Michael je gay a je ve vztahu s jiným mužem. Vysvětlila, že jeho životní styl se střetává s jejím křesťanským přesvědčením. Michaelova reakce na její fanatismus byla dokonalá.

 

Reakce učitele dramatického kroužku

Michael se nenechal zahanbit a poslal ženě vzkaz: „Ahoj, lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem byl zklamaný, když jsem slyšel vaše vysvětlení, proč své děti odeberete z mého dramatického kroužku. Jsem hrdý na své studenty za jejich respekt a lásku, kterou projevují vůči druhým lidem, a na jejich vášeň pro rovnost. Narušila byste tak akorát naši rodinu. Pokud vím, moje sexualita nijak neovlivňuje moji schopnost učit, stejně jako by neovlivnila schopnost lékařů léčit jedno z vašich dětí, pokud by se necítily dobře. Jsem si jistý, že zdraví dětí by bylo na prvním místě, kdyby potřebovaly okamžitou léčbu. Nebo byste kontrolovala životní styl lékaře před samotnou záchranou života? Přeji vám štěstí při hledání vhodné divadelní školy, která by splňovala vaše potřeby, ale ze zkušenosti vím, že divadlo bez gayů je jako vaření bez koření (jen můj názor). Zálohy jsou bohužel nevratné, ale nebojte se, váš vklad byl věnován charitativní organizaci LGBT StoneWall. S pozdravem Michael.“

Michael drzé ženě ukázal chytrým a diplomatickým způsobem, že to, co řekla a udělala, bylo nejen neslušné, ale i naprosto scestné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thoughtnova.com