Muž po smrti svých prarodičů zdědil zchátralý statek. Pod zatuchlým kobercem našel tajemný poklad

Dvě desetiletí poté, co jeho prarodiče opustili svůj statek, jej zdědil jejich vnuk. Tento muž z Tennessee měl se svými prarodiči skvělý vztah. S láskou je označoval jako PopPop a Nana. Pamatuje si, jak mu Nana jako dítěti četla Ostrov pokladů, což v něm vyvolalo celoživotní touhu najít jednoho dne svůj vlastní. Netušil, že se mu přání splní.

Všechno začalo starým kobercem

Když zdědil opuštěnou nemovitost, tehdy absolutně netušil, že ho přivede k úžasnému objevu. Když vnuk vyrazil na statek, aby jej uklidil a mohl prodat, jeho svět se úplně změnil. Všechno začalo starým zatuchlým kobercem. Když jej zvedl, učinil objev. Našel ukrytý trezor v podlaze. Trvalo mu několik dní, než se pokusil rozluštit kód. Stále se nedařilo. Muž uvedl, že jeho prarodiče byli nadšení sběratelé, takže věděl, že vnitřek trezoru bude obsahovat zajímavé věci. To, co našel, však nikdy nečekal.

Statek byl neobydlený více jak 20 let

Dokážete si představit, v jakém stavu byl statek prarodičů poté, co byl po desetiletí opuštěn. Už je to více než 20 let, co se ho vůbec někdo dotkl. A toto zanedbávání jen dodává tomuto příběhu vrstvu tragédie. Existuje důvod, proč dům zůstal prázdný. Jeho dědečkovi byla diagnostikována rakovina plic v pozdním stádiu a v důsledku toho cítili potřebu sbalit si kufry a přestěhovat se jinam, aby měli snazší přístup k lékařské péči a také byli blíže své rodině.

Sešlá dřevěná nemovitost

Dědeček svůj boj s rakovinou nakonec prohrál a brzy zemřel. Po jeho smrti se babička na farmu nikdy nevrátila. Po Nanině smrti se stal muž jediným vlastníkem jejich statku. Zde našel pod kobercem trezor, který měl ukrývat neznámé cennosti. Celé dny se snažil trezor otevřít, ale marně. Nakonec musel zavolat zámečníka.

Něco takového nikdo nečekal

Našel spoustu cihel. Pod cihlami byla vodou poškozená mincovní kniha, ale všechny peníze uvnitř byly v původním stavu. Mincovních knih bylo mnohem více. A to byla jen část toho, co uvnitř našel. Nalezl také promočené staré dolarové bankovky a spoustu dalších mincí. Některé byly opravdu vzácné a krásné. Našel také staré pistole, náramkové hodinky a rezavou krabici plnou nářadí. Zchátralý trezor byl také plný šperků a stříbra. Zdálo se, že si díky prarodičům splnil svůj sen o nalezení tajemného pokladu. Jeden z uživatelů internetu, vášnivý sběratel, mu poté sdělil, že mince, které našel, mají obrovskou cenu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Buzznicked.com