Omylem obarvené bílé prádlo opět září jako nové. Přírodní procedura zkušených hospodyněk sází na levné suroviny ze spíže

Asi každý z nás alespoň jednou v životě utrpěl šok při otevírání pračky. Bílé prádlo už není bílé, ale růžové, šedé, světle modré, zkrátka obarvené. V takovém případě máme pocit, že je vše ztraceno a naše oblíbené bílé tričko tak akorát můžeme vyhodit do koše. Neukvapujte se však, i zdánlivě ztracená situace může mít řešení.

Jak vrátit prádlu bílou barvu?

S problémem se často chceme vypořádat efektivně a levně. Reklamy nabízejí tuny přípravků na odstraňování skvrn. Jsou však účinné? A nepoškozuje chemie v nich obsažená látku? Nemůžeme říct, že by byly všechny k ničemu, ale pravdou je, že všechny tyto prostředky v sobě obsahují spoustu chemikálií, které mohou být nebezpečné nejen pro vaše prádlo, ale především pro vaši pokožku. Jste-li tedy příznivci spíše přírodních řešení, zkuste tento starý osvědčený trik, jak vrátit oblečení původní bílou barvu.

Proces je jednoduchý

Recept je nejen snadný, ale především vás proces nebude stát spoustu peněz. Navíc spoustu surovin najdete u sebe doma.

Připravte si hrst bobkových listů. Vložte je do hrnce a zalijte vodou. Přiveďte k bodu varu. Poté odstavte z ohně na 15 minut. Obarvené oblečení umístěte do umyvadla nebo většího lavoru a zalijte připraveným odvarem. Nechte oblečení ponořené, dokud tekutina nevychladne. Následně přidejte do vody směs ze 4-5 balení prášku do pečiva a 1-2 lžic jedlé sody. Nechte působit další 2-3 hodiny. Pak prádlo vyperte v pračce, jak jste zvyklí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hometips.com