Delfíni dokázali, že nejsou pouze roztomilí mořští tvorové, ale také inteligentní zachránci, kterým se v tomto případě podařilo něco úžasného

Delfíni jsou jisto jistě ta nejrozkošnější stvoření, ale jak se ukázalo, není to jediná věc, která je na nich obdivuhodná. Jsou také velmi inteligentní a soucitní, což dokázala skupina delfínů, které se podařilo zachránit tonoucího psa. Turbo, jedenáctiletý dobrman, spadl do kanálu na Marco Island na Floridě. Nešťastnou náhodou nebyl kolem žádný člověk, jenž by mu mohl pomoci. Naštěstí pro nebohého psa se objevila skupina delfínů, které se jej podařilo zachránit.

Turbo uvízl v kanálu, kde stěna, oddělující vodu od břehu, byla příliš vysoká, aby se po ní mohl vyškrábat. Pro delfíny, kteří nemají ruce ani nohy bylo celkem obtížné Turbovi pomoci, ale naštěstí objevili způsob, jak celou situaci vyřešit. Začali vydávat velmi hlasité zvuky, aby rychle přilákali pozornost lidí, kteří byli poblíž. A povedlo se!

Cindy Burnett, majitelka Turba, sdělila, že její milovaný pes byl pohřešovaný více jak 15 hodin, když sousedé slyšeli stříkající vodu z blízkého kanálu. Zavolali záchranný tým hasičů, jimž se podařilo psa bezpečně vytáhnout. Turbo byl v pořádku, ale šlo vidět, že je velmi otřesený a po 15hodinovém boji ve vodě i vyčerpaný. Nebýt skupiny pohotových delfínů a jejich inteligence, Turbo by pravděpodobně nepřežil.

Podívejte se na video uvedené níže:

Pokud se vám dnešní článek o statečnosti a inteligenci mořských savců líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com