Dermatologické potíže, které snadno vyléčíte tea tree olejíčkem

Éterický olej z australského stromu Melaleuca je nedostižná látka s antibakteriálními, antimikrobiálními a antiseptickými účinky. Pro lidské zdraví je to doslova zázrak. Dokáže léčit spoustu zdravotních neduhů od rýmy až po vyrážky a další kožní problémy. Pokud se s některým z nich potýkáte, pak pro jeho léčbu nenajdete nic lepšího, než je právě Tea Tree Oil. Prozradíme vám, které dermatologické potíže se s ním dají snadno vyřešit.

Akné

Noční můra všech dospívajících, ale i dospělých lidí. V některých případech je velmi vytrvalé a odolné vůči léčbě. Antibakteriální a protiplísňové vlastnosti Tea Tree oleje si však se zanícenými pupínky velmi dobře poradí. Zklidňuje zánětlivé procesy a proniká hluboko do pokožky, kde dezinfikuje a odblokovává póry, čímž odstraňuje pupínky i různé skvrnky.

Ekzémy

Suchost, svědění a silné vyrážky či dokonce puchýře, to všechno má řešení v oleji z australského čajovníku. Antiseptické vlastnosti léčí zánětlivé procesy, snižuje zarudnutí a tlumí podráždění. Vytvořte si mast z kokosového oleje a Tea Tree oleje (½ šálku na 20 kapek) a postižené oblasti s ní dvakrát denně potírejte.

Lupénka

Velmi odolné kožní onemocnění se špatně léčí a rádo se vrací. Protizánětlivý účinek australského čajovníkového oleje si však poradí i s tím. Lupénku jako takovou sice nevyléčí, ale dokáže zmírnit až odstranit její příznaky a zabránit jejímu šíření. Smíchejte 10 kapek čajovníku se 2 lžícemi kokosového oleje a směs aplikujte dvakrát až třikrát denně na postižené oblasti.

Zlatý stafylokok

Kožní infekce způsobené zlatým stafylokokem jsou jedny z nejodolnějších vůbec a máloco na ně zabírá. Olej z australského čajovníku se však ukázal proti zlatému stafylokokovi extrémně účinný, a to navíc bez toho, aby způsoboval jeho rezistenci na léčbu. V tom případě se musí použít nejméně v desetiprocentní koncentraci. Stačí namočit vatový tampon do směsi Tea Tree oleje s mandlovým olejem a aplikovat na vředy několikrát denně.

Poranění a infekce

Těžko byste hledali preparát s léčivější mocí, než má Tea Tree Oil. Působí jako dezinfekce i hojivé agens naráz. Stačí postižené místo omýt vodou, případně peroxidem vodíku, a postižené místo potřít směsí 2 kapek čajovníku a 2 kapek levandulového oleje rozpuštěných v jojobovém oleji. Překryjte ránu obvazem, nechte působit přes noc a ráno je po zranění.

Obrázky: Pixabay, Zdroj: Dermnetnz.org