Děsivá místa Evropy, která máme přímo za rohem. Za dobrodružstvím můžete vyrazit klidně už zítra

Na světě existují místa, kam se neodváží ani ti nejodvážnější dobrodruzi. Místa krvavých tragédií, vražd, nadpřirozených jevů nebo strašidelných událostí, které vyvolávají husí kůži i u těch nejstatečnějších jedinců. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří oplývají touto zvláštní fascinací tajemnými místy, jistě si dnešní příspěvek užijete. Takových oblastí je na světě nespočet, vybrat ty nejlepší z nich snad ani nelze, ale my jsme si pro vás dnes připravili ty, které jsou blíže naší republice, než jsme vůbec tušili. Zde jsou děsivá místa Evropy, kam můžete vyrazit klidně hned zítra.

Kapucínské katakomby, Itálie

Katakomby se nacházejí v sicilském městě Palermo v jižní Itálii. Jsou unikátní především tím, že jsou zde mrtvoly vystaveny jako muzejní exponáty, oblečené a zobrazeny v různých životních situacích. Prohlédnout si můžete asi 8 000 mrtvol a 1 252 mumií. Místo se stalo velice oblíbenou turistickou atrakcí.

Sanatorium Beelitz, Německo

Sanatorium v Braniborsku ve východním Německu kdysi hostilo i samotného vůdce nacistů Adolfa Hitlera. V dnešní době se jedná o rozsáhlý komplex 60 opuštěných a poničených budov. Zchátralá vojenská nemocnice, posetá graffiti a oloupanými zdmi, má znepokojivě strašidelnou atmosféru.

Pařížské katakomby, Francie

„Říše mrtvých“, tak se říká pařížským katakombám, jedněm z největších a nejděsivějších katakomb na světě. Odhaduje se, že sahají do délky asi 320 kilometrů a jsou zde uloženy ostatky zhruba 6 miliónů lidí. Kvůli jejich extrémní délce a složitosti se tady za spoustu let ztratilo veliké množství lidí, kteří se už nikdy nedostali ven a přidali se tak k místním „obyvatelům“.

Koncentrační tábor Osvětim, Polsko

Nacistický koncentrační tábor se nachází v Osvětimi v jižním Polsku a jedná se o místo, kde zahynulo nejméně 1,1 miliónu vězňů. Životní podmínky v táboře byly tak brutální, že ti, kteří nebyli vystaveni smrti v plynových komorách, zemřeli hladem, nucenou prací, infekčními chorobami, při popravě nebo v důsledku nelidských lékařských experimentů.

Muzeum Vrolik, Holandsko

Muzeum Vrolik se nachází v Amsterdamu na místní univerzitě a je jedním z nejstrašidelnějších a nejděsivějších muzeí světa. Pojmenované je po nizozemském anatomovi a patologovi Willemovi Vrolikovi a obsahuje části lidských a zvířecích těl, plodů a sádrových odlitků, které ukazují různé aspekty embryologie, patologie a anatomie. Obsahuje také četné příklady vrozených vad a lékařských anomálií.

Jak se vám dnešní článek líbil? Rozhodli jste se pro návštěvu některého z těchto míst? Neváhejte příspěvek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, ať máte s kým vyrazit na výlet.

Zdroj: list25.com