Přínosy aktivního uhlí pro lidský organismus

Slyšeli jste už o aktivním uhlí? Jedná se o jednoduchý a přitom silný přírodní lék ve formě pilulek k důkladnému pročištění tlustého střeva. Poprvé se v medicíně aktivní uhlí použilo ve starověkém Egyptě a jeho výrazný účinek a přínosy jsou zásadní i v dnešní době. Zakoupit jej můžete v jakékoli lékárně, není nebezpečné a během dne si můžete vzít i několik tabletek. Všechny toxiny a jedy ve vašem zažívacím traktu budou v tu ránu absorbovány. Proto se také nejčastěji podává lidem s otravou z jídla. Pročistí tlusté střevo, ledviny, játra a detoxikuje celý organismus.

Jak používat aktivní uhlí?

Černý prášek bez chuti můžete najít většinou ve formě tablet. Po požití se z vašeho těla absorbují všechny plyny a toxiny z trávicího traktu. Budete se cítit lehčí, a pokud trpíte pocity nevolnosti, uleví se vám. Máte-li problém s polykáním pilulek, můžete je rozpustit i ve vodě. Tímto způsobem je efekt dokonce ještě silnější. Pro výrazný účinek se doporučují 4 tablety, v rámci otravy pak klidně 10 pilulek najednou. Nemusíte se vůbec bát, protože aktivní uhlí nemá žádné vedlejší účinky a konzumovat ho můžete kdykoli, kdy máte pocit nafouklého žaludku. Připomínáme, že vaše stolice bude mnohem tmavší než obvykle, ale to je naprosto normální.

Kdy je nejlepší užívat aktivní uhlí?

  • Při pocitech nafouklého žaludku
  • Během zvracení nebo nevolnosti
  • Pokud máte průjem
  • Trápí vás kocovina
  • Při bolestech žaludku v důsledku nadměrné konzumace zeleniny a ovoce

Jak se vám dnešní článek líbil? Už máte ve své lékárničce aktivní uhlí? Neváhejte tyto informace sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com