Domácí léčebné procedury pro řešení ekzému, které jsou vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou

Abychom se mohli soustředit na léčbu ekzému, je třeba nejdříve pochopit, co ekzém je, co jej způsobuje a jakými příznaky se vyznačuje.

Jedná se o zánět nebo podráždění kůže, jenž se vyznačuje šupinatou, svědivou a zarudlou pokožkou. Jedním z nejrozšířenějších druhů ekzému je atopická dermatitida, jejíž původ není přesně znám. Příčinou totiž může být i vystavení drsnému prostředí po delší dobu, které se poté hrubě projeví na naší pokožce, domácí mazlíčci, deprese nebo i stres.

Příznaky ekzému

  • Svědění
  • Vyrážka na obličeji, zádech, rukou nebo nohou
  • Ztmavnutí některých oblastí kůže

Jelikož má ekzém na naší pokožce vážné důsledky, mnozí z nás se jej touží okamžitě zbavit. Ale vzhledem k tomu, že většina lidí s ekzémem trpí citlivou pokožkou, není možné, aby užívali některé léky pro léčbu ekzému. Naštěstí ale existují i jiné způsoby, jak problém řešit. Přírodní domácí léky používají lidé po celém světě a my bychom vás o některých z nich rádi informovali.

Epsomská sůl

Epsomská sůl obsahuje velké množství síranu hořečnatého, který zmírňuje bolest a svědění způsobené ekzémem.

Nasypte do vany 1 – 2 šálky epsomské soli a pár kapek přírodních esenciálních olejů, jako je například olivový nebo levandulový. Ponořte se na 20 minut do lázně a poté otřete tělo měkkým a čistým ručníkem. Metodu opakujte několikrát týdně.

Kurkuma

O kurkumě toho můžete slyšet hodně ve spojitosti s léčbou kožních problémů a krásou pokožky. S antioxidačními vlastnostmi je kurkuma považována za jednu z nejlepších bylin, které můžeme na ekzém aplikovat.

Smíchejte 1,5 polévkové lžíce kurkumy s odpovídajícím množstvím mléka, aby se vytvořila pasta. Tu naneste na zanícenou oblast pokožky, a to nejméně 2x denně, dokud se váš zdravotní stav nezlepší.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou složené z mnoha živin, jejichž vlastnosti jsou silně protizánětlivé a antioxidační. Dokonce dodává pokožce vlhkost a odstraňuje zarudnutí.

Rozdrťte lžíci ovesných vloček a smíchejte s teplou vodou ve vaší vaně. Ponořte se do směsi na nejméně 10 minut a poté osušte ručníkem. Nejlepších výsledků dosáhnete, namažete-li se po koupeli hydratačním krémem.

Aloe vera

Není jednodušší léčba, než rozříznout list rostliny aloe vera a pomazat postižené místo vyprodukovaným gelem. Tato rostlina je skutečně tím nejúčinnějším domácím lékem pro léčbu ekzému a řady dalších kožních problémů. Navíc, jste-li zvyklí aloe vera používat pravidelně, vaše pokožka nebude nikdy dehydratovaná.

Kokosový olej

Co se týká antioxidačních a antibakteriálních vlastností, není možné, abychom nezmínili kokosový olej, který je celkově prospěšný pro naši pokožku. Poskytuje jí totiž rozmanité množství vitamínů a základních živin, aby byla zdravější a krásnější.

Lze jej aplikovat buď přímo na kůži postiženou ekzémem, nebo denně konzumovat po 2 – 4 lžičkách. Nejen, že se během krátké chvíle zbavíte ekzému, ale také posílíte svůj imunitní systém.

Salátová okurka

Nejlepší řešení pro zarudlou kůži. Salátová okurka má chladivé účinky, které jsou pro horkou, svědivou pokožku to pravé ořechové.

Připravte si tenké plátky okurky a ponořte na několik hodin do vody. Poté jimi obložte postižené místo a za několik minut smyjte teplou vodou. Metodu můžete opakovat 2 – 3krát denně po dobu 2 měsíců.

Rybí tuk

Jeden z mála domácích léků, které vám pomohou zbavit se ekzému zevnitř díky pozoruhodnému množství omega-3 mastných kyselin.

Denně si naordinujte 2 – 3 lžíce rybího oleje nebo je smíchejte s pomerančovým džusem, aby vám lék více chutnal.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám informace zdály přínosné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: authorityremedies.com