Šikovné způsoby, jak si udržet pohodlí během dlouhého letu

Dlouhý let v ekonomické třídě může být opravdu náročný – sezení na jednom místě, narušený spánek a jídlo, kdy si letušky usmyslí. Pokud jste ale důkladně připraveni, všechny tyto nepříjemnosti vás nemohou zaskočit. Vytvořili jsme pro vás seznam několika tipů, které vám pomohou přežít dlouhý let z jednoho konce světa na druhý bez zbytečné ztráty nervů.

Přineste si s sebou tenisový míček

Tenisový míček vám může posloužit jako masážní pomůcka na krk a záda. Uvolníte ztuhlé svaly a zabráníte bolesti během letu.

Naplánujte si návštěvy koupelny

Ideální čas, kdy použít koupelnu v letadle, je těsně poté, co letušky rozdají jídlo a opustí uličku. Takže zatímco jsou ostatní cestující zaměstnáni jídlem, můžete využít čas na návštěvu toalety nebo koupelny, aniž by přede dveřmi čekala dlouhá fronta lidí.

Vytvořte si prostor pro nohy

Abyste zabránili vzniku hluboké žilní trombózy, je důležité udržet si volný prostor na nohy. Takže se pokuste snížit počet potřebných věcí na palubě na minimum a vše uložit do horní přihrádky.

Přibalte si svačinu navíc

Letadlová jídla mají obvykle nízký obsah bílkovin a vysoký obsah uhlohydrátů. Takže pokud si potrpíte na zdravou, vyváženou stravu, vezměte si na palubu své vlastní občerstvení. Pytlík mandlí nebo sušených meruněk, mrkvové nebo okurkové tyčinky, jablko, banán nebo proteinové tyčinky. Vyberte si, co se vám líbí, a stravujte se vlastními pochutinami po celou dobu letu.

Oblečte se do vrstev a udržujte nohy v teple

Nikdy nevíte, jaká teplota na vás na palubě čeká. Někde je příliš horko, zatímco jinde zase chladno. Chcete-li se snadno přizpůsobit těmto teplotám, oblékněte se do vrstev. V případě zimy budete připraveni a v horku můžete pár vrstev svléknout, abyste se cítili pohodlně.

Chraňte si kvalitu svého spánku

Pokud si plánujete během letu pořádně zdřímnout, nezapomeňte na oční masku – ochrání vás před okolním světlem, které může spánek narušovat. Užitečná by byla také sluchátka nebo špunty do uší. Při spánku se ujistěte, že máte bezpečnostní pás připnutý přes přikrývku nebo vnější vrstvu oblečení. Letušky uvidí, že jste připoutáni a nebudou vás rušit.

Přineste si prázdnou lahev

Abyste zabránili bolestem hlavy, musíte zůstat hydratovaní. Přestože můžete požádat letušku o kelímek vody, je lepší, když budete mít pod kontrolou svůj pitný režim sami a nebudete se muset nikoho dožadovat. Lahev si můžete naplnit vodou na letišti nebo i v letadle.

Dodržujte hygienu

I při dlouhém letu se snažte dodržovat pravidelnou hygienu – čistěte si zuby, umyjte si obličej a nezapomeňte hydratovat pokožku. Díky tomu se budete cítit pohodlně a svěže. Vaše osobní sada by měla obsahovat zubní kartáček a pastu, dezinfekční přípravek na ruce, hygienické ubrousky, deodorant, hydratační krém a balzám na rty, plus k tomu nějaké vaše oblíbené toaletní potřeby.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud jej považujete za užitečný, neváhejte ho sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: brightside.me